آموزش تعمیر کمک فنر موتورسیکلت (تصویری)

در این پست به کمک یک فیلم آموزشی به بررسی و تعمیر کمک فنر موتور سیکلت می پردازیم و سپس به بیان وظایف، نقش و اهمیت،  نحوه کار، زمان بازدید از کمک فنر می پردازیم.
آموزش تعمیر کمک فنر موتورسیکلت (تصویری)

در این پست به کمک یک فیلم آموزشی به بررسی و تعمیر کمک فنر موتور سیکلت می پردازیم و سپس به بیان وظایف، نقش و اهمیت،  نحوه کار، زمان بازدید از کمک فنر می پردازیم.

کلیپ آموزشی نحوه تعمیر کمک فنر موتورسیکلت:

 

لینک دانلود این ویدئو

spring-car-air

وظیفه کمک فنر:

همانطور که می دانیدکمک فنر د رموتور سیکلت قطعه ای با اهمیت است. کمک فنر یکی از اجزای مهم و اصلی سیستم تعلیق موتورسیکلت ها به شمار می رود که وظیفه آن جلوگیری از ارتجاع بیش از حد در موتورسیکلت ها است. بدین صورت که وقتی موتورسیکلت ها از مانعی عبور کرد، فنر شروع به ارتجاع می کند و کمک فنر به سرعت آن را به حالت ثابت در می آورد. اساس کار کمک فنر های متداول این گونه است که هنگام اعمال ضربه، کمک فنر به همراه فنر به راحتی جمع می شود، اما هنگام باز شدن، این فرایند به کندی انجام می شود هنگام جمع شدن، روغن از میان سوراخ های درشتی عبور می کند و به همین دلیل است که جمع شدن به سهولت انجام می شود. اما هنگام باز شدن، روغن باید از منافذ ریزتری عبور کند تا فنر باز شود.

 

سیم پیچی

توی این پک فوق العاده، سیم پیچی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! سیم پیچی رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 

 

به همین دلیل فرایند باز شدن نسبت به فرایند جمع شدن کند تر است. کمک فنر معمولاً از روغن یا گاز برای جذب انرژی فنر های استفاده می کند. گفتنی است، میزان سختی فنر بر اساس وزن موتورسیکلت در هنگام پر و خالی بودن توسط شرکت سازنده تعیین می شود. برخی افراد برای تغییر میزان سختی فنر، از کمک فنر استفاده می کنند که این کار، اصولی نیست. گاهی برخی کمک فنر ها به همراه خود فنر نیز دارند، اما در حقیقت کمک فنر نباید فنر داشته باشد؛ زیرا فنر وسیله ای است که انرژی را فقط ذخیره می کند درحالی که کمک فنر با جذب انرژی، آن را خنثی می کند.

حتما بخوانید:  آموزش تصویری تنظیم کاربراتور موتورسیکلت (کامل)

بازدید کمک فنر موتور سیکلت :

بازدید کمک فنر

بهترین روش توصیه شده برای بازدید کمک فنر های موتور سیکلتبازدید بر اساس هر 5۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد موتور سیکلت می باشد. روش عیب یابی کمک فنر می باشد که این نوع . که بسیار ساده می باشد و برای همه امکان ان فراهم می باشد به این صورت است که شما یکی از دستهای خودتان را در گوشه عقب زین یا ترکبند از موتور سیکلت روی ترکبند قرار می دهید و با فشار دست ان قسمت را به سمت پایین می رانید باید هنگام بازگشت فقط یک بار به محل خود برگردد و اگر این نوسان بیش از یک بار اتفاق بیافتد کمک فنر شما در ان ناحیه خراب می باشد. بعد به ترتیب دیگر گوشه های موتور سیکلت را امتحان می نماییم تا متوجه سلامت کمک فنر ها شویم بعد از شک کردن در مورد کمک ها به تعمیرگاه تخصص کمک فنر مراجعه نمایید.

دوستان گرامی ! قسمت نظرات برای ثبت دید گاه ها و سؤالات شما در مورد این آموزش می باشد.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 28 تیر 1403، ساعت 17:08