آموزش گام به گام نحوه تصفیه آب پرورش ماهی بصورت اصولی

در این پست قصد داریم نحوه تصفیه آب حاصل از پرورش ماهی را به دوستانی که به کار پرورش ماهی علاقمند هستند آموزش دهیم و تمام فوت وفن های این کار را برای شما بازگو
آموزش گام به گام نحوه تصفیه آب پرورش ماهی بصورت اصولی

در این پست قصد داریم نحوه تصفیه آب حاصل از پرورش ماهی را به دوستانی که به کار پرورش ماهی علاقمند هستند آموزش دهیم و تمام فوت وفن های این کار را برای شما بازگو کنیم. در ابتدای این مقاله نیز یک ویدئو آموزشی از یک سیستم پرورش ماهی که در حال تصفیه کردن آب می باشد را برای شما قرار داده ایم که می توانید به رایگان تماشا و یا دانلود نمایید.

مقدمه :

ماهی یک موجود سردسیر است که برعکس موجودات گرمسیر، انرژی برای گرم کردن بدن خود مصرف نمی کند. این یکی از مزیت های ماهی ها برای رشد می باشد. در پرورش ماهی باید ترتیبی داده شود تا در کمترین زمان و کمترین صرف غذا، بیشترین اندازه رشد ماهی فراهم شود. ماهی ها بر اساس جنب و جوش خود، مصرف غذا دارند؛ بدین ترتیب چون حرکت ماهی های کوچک از ماهی های بزرگ بیشتر است لذا مصرف غذای بیشتری نیز دارند. برخی ماهی ها در سیستم پرورش ماهی با آب شور و برخی با سیستم پرورش ماهی با آب شیرین رشد می کنند که تهیه هر کدام از آنها با استفاده از تصفیه آب پرورش ماهی امکان پذیر است.

علاقه مندان بخوانند: 8 نکته بسیار مهم که در مورد شرایط پرورش ماهی قزل آلا باید بدانید!

بعنوان مثال در شهر قم، که آب کاملا شوری دارد، افراد زیادی هستند که با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی پرورش ماهی، استخرهای آب شیرین و مناسبی دارند. باید به این نکته دقت کنید که نوع تصفیه آب برای پرورش ماهی خوراکی با پرورش و نگهداری ماهی زینتی و آکواریومی متفاوت است و ظرافت های خاص خودش را دارد. دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی در گروه دستگاه تصفیه آب صنعتی شناخته می شود. برای تشریح تصفیه آب پرورش ماهی ابتدا باید شمای کلی و مختصری از پرورش ماهی داشته باشیم. 

 

ماهی

توی این پک فوق العاده، روش پرورش ماهی قزل آلا رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش ماهی قزل آلا اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

کلیپ آموزشی نحوه تصفیه آب پرورش ماهی:

نکته مهم در پرورش ماهی در جهت افزایش بهره وری ، حجم ماهی ها در فضای استخر است که این تنها با استفاده از سیستم های نوین تصفیه آب پرورش ماهی فراهم میشود.

نکات مهم هنگام تصفیه آب پرورش ماهی :

پست مشابه : آموزش تصویری نحوه طراحی و ساخت استخر و پرورش ماهی در آن

ماهی ها از اکسیژن آب جهت رشد و سلامت خود استفاده می کنند؛ اما اکسیژن آب بینهایت نیست و با مصرف ماهیان تمام میشود ؛ هر چقدر هم تعداد ماهیان در یک استخر بیشتر باشد، اکسیژن، زودتر تمام میشود. با استفاده از تصفیه آب پرورش ماهی ، میزان اکسیژن آب تنظیم شده و باعث امکان رشد تعداد بیشتری از ماهی ها در یک استخر میگردد.

یکی از موادی که در تصفیه آب پرورش ماهی مورد استفاده قرار میگیرد ازن است. ازن که همان اکسیژن فعال است کاربرد بسیار زیادی در این نوع تصفیه آب صنعتی دارد. ازن هم به عنوان سیستم گندزدایی و هم بعنوان تولید اکسیژن استفاده می شود. ازن داخل آب به سرعت به اکسیژن تبدیل شده و میزان آنرا در آب افزایش میدهد. معمولا اگر نیاز به اکسیژن بیشتر باشد از دستگاه اکسیژن ساز در تصفیه آب پرورش ماهی استفاده میشود. ازن توان بسیار زیادی در نابودی میکروارگانیسم ها دارد. این ماده که در تصفیه آب پرورش ماهی مورد استفاده قرار میگیرد، به محض ارتباط با دیواره میکروبها، انگلها، ویروسها و جلبکها، آنها را از بین می برد. استفاده از اکسیژن فعال در تصفیه آب پرورش ماهی باعث میشود تا در دیواره و کف استخر پرورش ماهی ، جلبکها و خزه ها نتوانند رشد کنند ؛ در نتیجه نیاز به نظافت های پی در پی استخرها بسیار کاهش میابد.

در تصفیه آب پرورش ماهی ، برای حذف فضولات و سم موجود در آب ، از میکروفیلترها و بیوفیلترها استفاده میشود.

بهترین نوع تصفیه آب پرورش ماهی، تصفیه آب مدار بسته پرورش ماهی است. اگر شما قصد احداث استخر پرورش ماهی دارید، بنا به آنالیز آب ورودی تان و نوع ماهی که قصد پرورش آنرا دارید، جهت افزایش بهره وری با هزینه معقول و مناسب، باید از تصفیه آب پرورش ماهی استفاده کنید.

کاربران گرامی ! چنانچه سؤال و یا پیشنهادی در مورد این مطلب دارید با ما در بخش نظرات مطرح نمایید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
چهارشنبه 3 مرداد 1403، ساعت 05:18