منبع متون فقه آزمون وکالت ۱۴۰۰

بطور کلی متون فقهی به متون گردآوری شده از رساله ها و فتاوای علما و فقهای بزرگ که عمدتا به زبان عربی هستند، گفته ‌می‌شود. از آنجا که علما و فقهای بزرگ زیادی در تاریخ شریعت بوده اند، متون فقهی متعددی وجود دارد. یکی از متون فقهی که در دانشکده های حقوقی بطور رایج تدریس می‌شود، شرح لمعه شهید ثانی می‌باشد و منبع درسی آزمون های سراسری دکتری و کارشناسی ارشد حقوق نیز هست. ولی منبع متون فقه آزمون وکالت کتاب تحریرالوسیله امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

تحریرالوسیله چیست؟

کتاب تحریرالوسیله در دو جلد به زبان عربی توسط امام خمینی (ره) تالیف گردیده است. این کتاب رساله فتوایی ایشان می‌باشد و ۵۱ باب (یا کتاب) فقهی و مسائل ارائه شده هر باب را در بر می‌گیرد. جلد اول شامل ۲۳ باب و جلد دوم شامل ۲۸ باب فقه می‌باشد.

تحریرالوسیله در آزمون وکالت

در بخش چهارم آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوبه شماره ۹۰۰۰/۲۴۹۷۵/۱۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ رییس قوه قضاییه و ماده ۴۰ در منابع سوالات آزمون وکالت متون فقهی در حد تحریرالوسیله امام خمینی (ره) برای اولین بار در آزمون وکالت افزوده شد. پیش از این تنها اصول فقه یکی از مواد امتحانی آزمون وکالت بود.

مطابق مصوبه چهلمین نشست هیات عمومی اسکودا در ۲۷ آبان ۱۴۰۰، در آزمون وکالت ۱۴۰۰، متون فقه به همراه اصول فقه و با ضریب ۱ منبع آزمون خواهد بود که از هر کدام از این دو درس، ده سوال طرح می‌شود.

در نشست خبری هیات رئیسه اسکودا و مدیران کانون‌های وکلای دادگستری کشور روز ۱۱ آذر ۱۴۰۰ منبع متون فقه آزمون وکالت ۱۴۰۰ سه کتاب حدود، وکالت و شهادت از کتاب تحریرالوسیله امام خمینی معرفی شد.

بیشتر بخوانید

معرفی بهترین منابع آزمون وکالت ۱۴۰۰ (برگزاری در ۳۰ تیر ۱۴۰۱)

آگهی ثبت نام آزمون وکالت ۱۴۰۰

توضیح درباره درس اصول فقه در متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰

دانلود رایگان کتاب حدود، وکالت و شهادت

امید سلطانی، طراح اپلیکیشن «قانون در جیب شما»، متن  کامل این سه کتاب را به صورت یک‌جا و همراه با ترجمه فارسی آن برای انتشار در اختبار در یک فایل پی‌دی‌اف گردآوری کرده است.

فایل گردآوری شده کتاب (باب) حدود، وکالت و شهادت را می توانید از لینک زیر به رایگان دانلود کنید:

دانلود رایگان متون فقهی تحریرالوسیله آزمون وکالت ۱۴۰۰

کتاب آزمونی برای فقه آزمون وکالت

از آنجا که این درس به تازگی به آزمون وکالت افزوده شده است، کتب آزمونی برای باب های حدود، وکالت و شهادت در گذشته موجود نبودند. اما از آنجا که در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه باب های وکالت، اقرار، ایمان، قضا، شهادت تحریرالوسیله منبع درس فقه بوده اند. کتب آزمونی منبع فقه آزمون مرکز وکلا (شامل نکات و تست) برای مطالعه و افزایش مهارت پاسخ سوالات چهارگزینه ای باب های وکالت و شهادات مفید هستند. اما برای باب حدود در حال حاضر علاوه بر مطالعه متن عربی و ترجمه آن میتوانید از کتب آزمونی (شامل تست تالیفی) زیر استفاده کنید.

متون فقه مرکز وکلا و کانون وکلا سینجلی: این کتاب نکات مهم آزمونی ۶ باب آزمون های مرکز وکلا قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری ارائه گرده است که برای دو آزمون قابل استفاده می‌باشد. همچنین در انتهای هر باب تست های سنوات و تالیفی ارائه شده است.

متون فقه وکالت شعبانپور: این کتاب شامل درسنامه کامل متن عربی و ترجمه نموداری درس متون فقه آزمون وکالت (ابواب آزمون کانون وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه) به همراه تست های تالیفی و سنوات با تحلیل ارجاع دقیق به متن می‌باشد.

متون فقه آزمون وکالت (کانون و مرکز وکلا) صبیح: این کتاب متن عربی اعراب گذاری شده و ترجمه روان فارسی ۶ باب تحریرالوسیله (۵ باب آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه و کتاب حدود) در بر می‌گیرد. همچنین مباحث مهم به صورت نموداری ارائه شده است. در انتها کتاب مجموعه کامل از سوالات تالیفی و آزمونی مناسب آزمون وکالت همراه با پاسخ تشریحی قید شده است.

متون فقه وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه و متون فقه وکالت کتاب حدود معیر محمدی: در کتاب اول نگارنده ۵ باب آزمون مرکز وکلا همراه با تست ارائه کرده است و در کتاب دوم باب حدود را همراه با تست های تالیفی آورده است. در نتیجه با تهیه این دو کتاب برای هر دو آزمون قابل استفاده هست.

تحریرالوسیله کانون و مرکز وکلا + سوالات تحریرالوسیله کانون و مرکز وکلا سمیع پور: در کتاب اول نگارنده متن عربی و ترجمه فارسی ۶ بابت متون فقه مرکز وکلا و کانون وکلا را گردآوری کرده است. کتاب دوم شامل تست های سنوات گذشته و تالیفی ۶ باب آزمون های مرکز و کانون وکلا هستند و قابل استفاده داوطلبان دو آزمون هست.

برای تهیه کتب منبع فقه آزمون وکالت که شامل باب‌های حدود و وکالت و شهادت می‌شوند، میتوانید از کتابفروشی حقوقی دادبازار از سراسر کشور اقدام کنید.

تهیه کتب آزمونی فقه آزمون وکالت

منابع معتبر و اصلی آزمون وکالت در کتابفروشی حقوقی دادبازارجامع اصول فقه آزمون وکالت در کتابفروشی دادبازار

منبع: اختبار
اختبار
رایگان
دریافت فایل
جمعه 22 تیر 1403، ساعت 23:20