دانلود رایگان بهترین کتاب آموزش زنبورداری بصورت pdf

در این مطلب دو نمونه از بهترین کتابهای آموزش زنبورداری را که بصورت فایل  pdf می باشد برای دانلود رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. امید است با فراگیری آموزش
دانلود رایگان بهترین کتاب آموزش زنبورداری بصورت pdf

در این مطلب دو نمونه از بهترین کتابهای آموزش زنبورداری را که بصورت فایل  pdf می باشد برای دانلود رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. امید است با فراگیری آموزش های لازم که در این مجموعه ها به شما ارائه می گردد بتوانید در این حرفه موفق عمل نمایید.

مقدمه:

اهمیت زنبور عسل به اندازه ایست که در قرآن کریم یک سوره به نام زنبورعسل آمده ودر دو آیه اشاره ی مستقیم به آن شده است. امروزه کمتر کسی پیدا می شود که با فواید بی شمار این حشره پر تلاش آشنا نباشد. طبق گفته محققان در صورت حذف زنبورعسل از جهان هستی، انسانها فقط 4 الی 5 سال می توانند زنده بمانند چون بدون این حشره، اکوسیستم طبیعی جهان به هم می ریزد و حتی درختان و گیاهان هم از بین می روند.

فیلم آموزش زنبورداری:

 

پست مشابه : پرورش زنبور عسل در منزل؟ آیا ممکن است؟ حتما این مطلب را بخوانید!

معرفی و دانلود کتاب پرورش زنبورعسل:

download-min   لینک دریافت کتاب 20 ستون اصلی زنبورداری

download-min   لینک دریافت کتاب آموزش زنبورداری

مزیت شغل زنبور داری:

پرورش-زنبور-عسل

به نظر شما شغل زنبورداری چه مزیتهایی می تواند برای صاحب آن داشته باشد؟ در درجه اول مزیت این حرفه این است که می شود با اندکی سرمایه و وسایل کم و بدون نیاز به نیروی کار این شغل را راه اندازی کرد. اما نکته دوم این است که برخلاف اکثر مشاغل تولیدی یا کشاورزی و یا خانگی که غیر قابل جابجایی و ثابت هستند، زنبورها را می شود حمل و نقل کرد و اگر در مراتع فعلی، وضعیت گل و گیاه مناسب نباشد می توان به مناطقی که وضع بهتری دارند برد . از این نظر ریسک پذیری و تلف شدن زنبورها نسبت به شغل های دیگر حوزه کشاورزی و دامپروری کمتر است. حمل و نقل زنبورها براین اساس است که زنبورها بر مدار گل کار می کنند و کسی که بخواهد عسل طبیعی و بدون شکر تولید کند ضرورت ایجاب می کند برای کار کردن زنبورها آنها را به مراتع مناسب که گل و گیاه داشته باشد انتقال دهد.

چنانچه باز هم ابهامی در زمینه سرمایه لازم برای پرورش زنبور عسل دارید، لطفاً در بخش نظرات آنرا با ما در میان بگذارید تا به آن پاسخ دهیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
چهارشنبه 3 مرداد 1403، ساعت 06:38