سرمایه لازم برای شروع یک کار زنبورداری و پرورش عسل

در ادامه آموزش های پرورش زنبور عسل در این پست میخواهیم در مورد سرمایه اولیه لازم برای شروع کار پرورش زنبورعسل و زنبور داری و سود حاصل از این کار را برای شما
سرمایه لازم برای شروع یک کار زنبورداری و پرورش عسل

در ادامه آموزش های پرورش زنبور عسل در این پست میخواهیم در مورد سرمایه اولیه لازم برای شروع کار پرورش زنبورعسل و زنبور داری و سود حاصل از این کار را برای شما برآورد نماییم. پس علاقمندان به این حرفه که هنوز اقدامی در این راستا انجام نداده اند، مطالب این پست را تا انتها مطالعه کنند.

مقدمه:

زنبور عسل یکی از بی نظیر ترین و شگفت انگیزترین مخلوقات خداوند است که ساختار بدنی پیچیده ای دارند. زنبورهای عسل با اینکه نژادهای مختلفی دارند اما حشره ای اجتماعی هستند یعنی حتی اگر یک زنبور در خارج از کندو دارای غذای کافی باشد نمی‌تواند به تنهایی زندگی کند.

1-راه اندازی کسب و کار زنبورداری با سرمایه ۲ میلیون تومان

 

مطلب مشابه : پرورش زنبور عسل در منزل؟ آیا ممکن است؟ حتما این مطلب را بخوانید!

2-مزیت شغل زنبور داری:

در درجه اول مزیت این حرفه این است که می شود با اندکی سرمایه و وسایل کم و بدون نیاز به نیروی کار این شغل را راه اندازی کرد. اما نکته دوم این است که برخلاف اکثر مشاغل تولیدی یا کشاورزی و یا خانگی که غیر قابل جابجایی و ثابت هستند، زنبورها را می شود حمل و نقل کرد و اگر در مراتع فعلی، وضعیت گل و گیاه مناسب نباشد می توان به مناطقی که وضع بهتری دارند برد . از این نظر ریسک پذیری و تلف شدن زنبورها نسبت به شغل های دیگر حوزه کشاورزی و دامپروری کمتر است. حمل و نقل زنبورها براین اساس است که زنبورها بر مدار گل کار می کنند و کسی که بخواهد عسل طبیعی و بدون شکر تولید کند ضرورت ایجاب می کند برای کار کردن زنبورها آنها را به مراتع مناسب که گل و گیاه داشته باشد انتقال دهد.

3-سرمایه اولیه کم برای زنبورداری و عدم نیاز به تجهیزات خاص:

از آنجایی که هیچکس نمی تواند بطور قطع بگوید سودی که یک زنبور دار از تولید عسل بدست آورده برای من هم همین گونه باید باشد زیرا زنبور داری صد در صد به تجربه و مدیریت، نوع نژاد زنبورها، نوع کندو، جمعیت کلنی ، جابجایی کلنی و ثابت بودن و … بستگی دارد . اما بطور تقریبی می توان گفت قیمت یک کلنی زنبور عسل خوب و قوی که مقداری هم عسل داشته باشد 500 هزار تومان می باشد که بعد از یک یا دو ماه که عسل برداشت شد می توان همان 500 هزار تومان سرمایه اولیه را درآورد. یعنی 10 کیلو عسل هم از این کلنی زنبور به دست بیاید و به فروش برسد بیش از 700 هزار تومان درآمد دارد که نه تنها سرمایه اولیه برمی گردد و سودش هم به دست می آید بلکه از آن طرف یک کلنی زنبور هم برای فرد باقی می ماند که می تواند بچه گیری کند و تعداد کلنی زنبور را افزایش دهد.

همچنین می توانید با دانلود : 10 فیلم بسیارمهم و کاربردی آموزش زنبورداری و پرورش زنبور عسل در ایران (رایگان) با فوت و فن این حرفه بیشتر آشنا شوید.

چنانچه باز هم ابهامی در زمینه سرمایه لازم برای پرورش زنبور عسل دارید، لطفاً در بخش نظرات آنرا با ما در میان بگذارید تا به آن پاسخ دهیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
دوشنبه 14 اسفند 1402، ساعت 16:03