علت سرفه گوسفندان چیست و چطور آن را درمان کنیم؟

در مطالب گذشته در مورد روش های گوسفند پرواری و تغذیه گوسفندان آموزش هایی را ارائه دادیم. در این پست در مورد علت سرفه گوسفندان و راههای درمان آن درخدمت شما
علت سرفه گوسفندان چیست و چطور آن را درمان کنیم؟

در مطالب گذشته در مورد روش های گوسفند پرواری و تغذیه گوسفندان آموزش هایی را ارائه دادیم. در این پست در مورد علت سرفه گوسفندان و راههای درمان آن درخدمت شما هستیم.

مقدمه:

با اینکه پرورش و نگهداری گوسفند ساده و آسان بنظر می رسد اما اگر به مسائل بهداشتی آن توجه نکنیم باعث بروز بیماری در گوسفندان و همچنین مرگ و میر بین آنها می شود و در بدترین حالت با مصرف گوشت آن ،امکان انتقال بیماری هایش به انسان نیز وجود دارد. پس اولین کار مهم در پرورش گوسفندان آشنایی با بیماری هایی است که ممکن است گوسفند به آنها مبتلا شود. در ادامه با علت سرفه گوسفندان و نحوه درمان آن بیشتر آشنا می شوید.

کلیپ تشخیص بیماری گوسفندان :

مطلب مشابه : دانلود 10 درس بسیار مهم در پرورش انواع گوسفند پرواری (فیلم رایگان)

علت سرفه گوسفندان:

به چند دلیل ممکن است گوسفندان سرفه کنند. یکی از این دلایل ممکن است سرما خوردگی باشد که برای درمان سرماخوردگی گوسفندان میتوان از داروهایی مثل لیلیور و تراماسین استفاده نمود و از این داروها به حیوان خوراند. علت دیگر سرفه گوسفند میتواند بیماری میازیس باشد که در ادامه به توضیح کامل این بیماری می پردازیم.

 

پرورش گوسفند

توی این پک فوق العاده،توی این پک فوق العاده، روش پرورش گوسفند رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش گوسفند و گله داری اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

بیماری میازیس گوسفند:

با شروع فصل گرما دامداران با پدیده ای به نام مگس سینوس بینی گوسفند مواجه می شوند که باعث مشکلاتی برای آنان می شود. این مگس در بسیاری از حیوانات اهلی و گاهی در انسان ایجاد بیماری می کند. به این مگس ، مگس سینوس بینی گوسفند یا سسپو می گویند. این مگس لارو خودش را در زخم های سطحی ، دهان ، گوش ، بینی و چشم انسان یا حیوان رها می سازد که باعث بیماریی به نام میازیس یا میاز می شود.موارد میاز انسانی بیشتر در چشم و گلو ایجاد می شود.

علائم میاز چشم :

ایجاد التهاب و آماس ملتحمه ، آبریزش و خارش چشم

علائم میاز گلو :

التهاب حلق و تارهای صوتی ، اشکال در تنفس و تکلم ، سوزش ، سرفه های ممتد و کلافه کننده ، آبریزش بینی

راه های پیشگیری :

در کنار این آموزش با : بهترین خوراک گوسفندان پرواری چیست و جیره غذایی شان چقدر باشد؟ آشنا شوید.

درمان :

در صورت ایجاد میاز در زخم محل آلودگی را با لایه ای از روغن های نفتی مثل پارافین بپوشانید.سپس لاروها را از محل زخم خارج سازید. در میاز گلو خوردن روغن ولرم توصیه می شود. چون روغن باعث تحریک لاروها و رها شدن آنها از مخاط گلو می شود. در صورت میاز در چشم حتما به پزشک مراجعه شود. تا لاروها را از چشم خارج سازد.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

نکته: دامداران، در صورت ایجاد میاز در گلو از آبلیمو ، انواع ترشی ، نوشابه و ادرار گوسفند جهت از بین بردن لاروها بهره می جویند.

لطفاً اگر سؤالی در این خصوص دارید در بخش نظرات مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
شنبه 30 تیر 1403، ساعت 15:25