درآمد و دستمزد بافت تابلو فرش چگونه است؟ مطابق جدیدترین قیمت ها

تاکنون آموزش های زیادی از فرش بافی برای شما ارائه داده ایم اما در این پست می خواهیم در مورد درآمد و دستمزد بافت تابلوفرش اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار
درآمد و دستمزد بافت تابلو فرش چگونه است؟ مطابق جدیدترین قیمت ها

تاکنون آموزش های زیادی از فرش بافی برای شما ارائه داده ایم اما در این پست می خواهیم در مورد درآمد و دستمزد بافت تابلوفرش اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

مقدمه:

بافت تابلو فرش با ظرافت خاصی همراه است و دقت و سلیقه بافنده آن را می طلبد.شاید یکی از دلایل قیمت بالای آن هم همین است. تابلو فرش‌های ایرانی ، نه تنها به دلیل بافت ریز و ویژگی‌های درخشان و صیقلی کرک، بلکه به دلیل کیفیت رنگشان، مجلل هستند. جلوه های خوشرنگی که مواد بکار رفته در آن دارد چنان لطافتی به روح و روان انسان می بخشد که هیچ گاه از نگاه کردن به آن سیر نمی شویم.

ویدئو تابلو فرش منظره:

 

مهم :7 درس بسیار مهم آموزش تصویری قالی بافی در خانه (فیلم رایگان)

از آنجا که بافت تابلو فرش نسبت به فرش های معمولی زمان بیشتری می برد مسلماً ظریف تر نیز هست. تابلوفرش کالایی تشریفاتی و تجملی است که در خود ایران که تولیدکننده اصلی است طرفدار چندانی ندارد، چون مخصوص طبقه متوسط به بالاست و در سبد مصرفی هر خانواری قرار نمی گیرد. البته طی چند سال اخیر به خاطر قیمت کمتر آن به نسبت فرش دستباف، تا اندازه ای به طرفداران آن اضافه شده و مردم بیشتر تابلوفرش خریداری می کنند، بنابراین بیشترین حجم درآمدزایی به صادرات آن مربوط می شود. در کل بیش از 80درصد تابلوفرش های بافته شده صادر می شوند که بیشتر به کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوییس، هلند و لوکزامبورگ و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس است.

تابلو+فرش4

همچنین بخوانید : فرش ابریشم چیست و درآمد این شغل چقدر است؟

درآمد تابلوفرش چقدر است؟

قیمت تمام شده هر تابلوفرش، متناسب با جنس نخ به کار رفته، نوع نقشه، ابعاد و تراکم آن متفاوت است. همچنین هرچه بر تعداد واسطه هایی که تابلوفرش را از بافنده به دست متقاضیان می رسانند، افزوده شود، قیمت نهایی آن بالاتر می رود. اسم بافنده هم در تعیین قیمت نقش مهمی بازی می کند. کار بعضی بافنده ها کمتر از متر مربعی 900هزار تومان نیست. به صورت میانگین با پرداخت 1.6 میلیون تومان به بالا می توانید صاحب یک تابلوفرش زیبا شوید. تابلوفرش های ابریشمی نیز بالای یک میلیون تومان قیمت دارند و قیمت اقلام صادراتی بین 15تا20 هزار دلار در نوسان است. البته اگه بخواید به این حرفه به عنوان شغل اول و منبع درآمد اصلی نگاه کنید حتما باید سرمایه بالا و تخصص داشته باشید و سود خوبی هم داره.اما حتی میشه با 2 میلیون هم این حرفه را شروع کرد و کم کم با کسب تجربه گسترشش داد. بهترین حالت این هست که کسی بتونه هم خودش بافنده باشه هم به طور مستقیم به مشتری بفروشه حتی میتونه تا 3 برابر بفروشه.

دوستانی که در رابطه با این مطلب سؤال دارند در بخش نظرات سرال خود را ثبت نمایند تا به آن پاسخ دهیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
شنبه 30 تیر 1403، ساعت 15:21