آموزش خرید سهام اولیه (عرضه های اولیه) با کد بورسی و بدون کد بورسی

عرضه اولیه در واقع زمانی رخ میدهد که سهام یک شرکت برای اولین بار در بازار بورس برای عموم به فروش گذاشته میشود.شرکت ها برای پذیرش توس طبازار بورس اطلاعات و
آموزش خرید سهام اولیه (عرضه های اولیه) با کد بورسی و بدون کد بورسی

عرضه اولیه در واقع زمانی رخ میدهد که سهام یک شرکت برای اولین بار در بازار بورس برای عموم به فروش گذاشته میشود.شرکت ها برای پذیرش توس طبازار بورس اطلاعات و مدارک را به بازار بورس ارائه میدهد و پس از پذیرش در بازاربورس مجوز حضور پیدا میکند. عرضه اولی در بزار بورس بسیار مورد توجه قرار میگیرند و این به ولسطه رشد سهم و سود بی دردرس این سهم ها است.

یکی از دلایل عمئه رشد قیمت سهم بعد از عرضه اولیه محدودیت سهام خریداری شده و یا سهام عرضه شده است. سهام ها در عرضه اولیه ارزانتر از ارزش ذاتی وارد بازار بورس میوند و بهم دلیل و بالا بود تقاضا برای این عرضه ها شاهد رشد این سهام ها هستیم.

نکته مهم: اکثر کارگزاری ها در صورتیکه در حساب خود پول به اندازه کافی داشته باشید، به صورت اتوماتیک عرضه اولیه را برای شما خریداری می کنند و نیازی به کار اضافی نیست. اما اگر در سجام ثبت نام نکرده اید و کارگزاری شما تعیین نشده به خواندن این مطلب ادامه دهید:

 

بورس

توی این پک فوق العاده، تحلیل تکنیکال در بورس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بورس رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 

 

نکته مهم 2: اگر کد بورسی ندارید فقط بعضی سهام اولیه (که توسط دولت ارائه می شود) یا سهام اولیه بزرگ که خود شرکت آن اعلام می کند را می توانید با شماره ملی با مراجعه به بانک ها خریداری کنید.

قیمت‌گذاری و نحوه عرضه اولیه سهام

قیمت یک سهم براساس بازاریابی،سفارشات خرید و قیمت های پیشنهاد و تقاضا مشخص میشود. و قیمت کف وسقف آن نیز مشخص میشود. در ان روش تعداد یکسانی از یک سهام به هر کد بورسی میرسد. د راین روش امکان رشد قیمت سهم میشود و از سوی دیگر از هرج و مرج جلوگیری میشود

در این روش سهام به بالاترین قیمت یپیشنهادی تعلق میگیرد. این پیشنهادات از طریق مزایده ها صورت میگیرد

این روش برای عرضه اوراق دولتی و همچنین اوراق خصوصی‌سازی‌هایی که مجبور هستند تغییر ماهیت مالکیتی سهام بدهند، مفیدتر است.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

در این روش قیمت ثالبتی اعلام میشود و برای خریداران با همان قیمت ثبت میشود

خرید آنلاین عرضه اولیه سهام

اطلاعیه درباره هرگونه عرضه اولیه از طریق سایت بورس و فرابورس اعلام میش. نکاتی که باید در این اطلاعیه های کسب کنید حداکثر حجم سفار، بازه قیمت و تاریخ عرضه عرضه ایت

در روز اعلام شده برای خرید عرضه اولیه به سایت www.tsetmc.com مراجعه کنید. ناظر بازار در این روز ساعت دقیق ثبت سفارش را اعلا میکند

با توجه به حجم معاملاتی و بازه قیمتی میزان موجودی خود را چک کنید و آن را شارژ کنید. بهتر است این کا را دز مان معامله انجام ندهید . بهترین راه استفاده از ماشین حساب بورسی است تا کارمزرد را نیز لحاظ کند

زیرا با توجه به رقابت زیاد شرکت‌کنندگان، احتمال شلوغی آنلاین‌ها و اتلاف وقت برای شارژ حساب وجود دارد. عده‌ای از سهامداران، از طریق فروش سهام دیگر با افزایش موجودی در همان روز عرضه اولیه، قصد فراهم کردن موجودی موردنیاز رادارند که بهتر است این کار را انجام ندهند.

باتوجه به ساانه معاملاتی شیوه های مختلف ثبت سفارش وجود دارد. شما گزینه خرید آنلاین را کلیک میکنید و حجم و قیمت مورد نظر را ثبت میکنید. در برخی از سامانه های معاملاتی خرید عرضه اولیه مانند خرید سایر سهام هاست. به این نکته توجه داشته باشید بعد از ثبت سفارش حتما پیغام موفقیت را دریافت کنید. همچنین لیست سفارشات را چک کنید تا از ثبت سفارش خود مطمئن شوید.

پس از دریافت کد بورسی، کارگزاری رمز عبور و نام کاربری ورود به سیستم معاملاتی آنلاین را برای شما ارسال می‌کند. در ساعت عرضه اولیه وارد سیستم معاملاتی‌تان شوید سپس موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید

ثبت سفارش آفلاین نیز به شما کمک مکیند تا به واسطه کارگزار عرضه اولیه بخرید و بهتر است ثبت سفارش آفلاین را رزهای قبل انجام دهید.

پس از ثبت سفارش تا ساعت 16 همان روز سفارش در سبد سهام شما جای میگیرد.به این نکته توجه کنید شیوه معامله عرضه اولیه در بازار تهران بهش یوه ثبت دفتریست یعنی با توجه به تقاضا تعداد سهم هر شخص مشخص میشود نه الزما حجم ثبت شده توسط شما.

رشد قیمت سهم پس از عرضه اولیه

هرچه عرضه یک سهم کمتر باشد فروشندگان کمتر خواهند بود و از سوی دیگر بهترین کار برای رشد یک سهم آن است که سهام دار عمده سهام دیگریوارد بازار معامله نکند.

جو حاکم بر بازار یعنی خوشبینی یا بدبینی نسبت به یک سهم و یا حتی شایعات و اخبار همگی بر رشد یا افت قیمت یک سهم موثر است.

باتوجه به تقاضای زیاد برای عرضه اولیه و روش ثبت دفتری معمولا به همه کدهای بورسی یک مقار مشخصی سهم میرسد که این خود یکی از دلایلی بی خطربودن عرضه های اولیه است.

اپلیکیشن های خرید آنلاین عرضه اولیه و لینک دانلود

آموزشهای کاربردی بورس

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
چهارشنبه 3 مرداد 1403، ساعت 05:50