آموزش ساده ترین راه تولید کود در خانه +فیلم

کسانی که به کشت گل و گیاه در منزل علاقه مند هستند حتماً می دانند که پرورش گیاهان درمنزل بدون تقویت آنها ، رشد آنها را با مشکل مواجه خواهد کرد. در نتیجه باید
آموزش ساده ترین راه تولید کود در خانه +فیلم

کسانی که به کشت گل و گیاه در منزل علاقه مند هستند حتماً می دانند که پرورش گیاهان درمنزل بدون تقویت آنها ، رشد آنها را با مشکل مواجه خواهد کرد. در نتیجه باید برای تقویت خاک باغچه به فکر تهیه کود مناسب بود . ما در این مقاله با راهکاری ساده برای تهیه کود مناسب خانگی برای باغچه در خدمت شما هستیم.

مقدمه :

از گذشته های دور تاکنون، همواره برای تقویت خاک مورد نیاز برای رشد گیاهان و درختان از مواد مختلفی استفاده می کردند. امروزه مواد شیمیایی و طبیعی مختلفی برای اینکار تولید و عرضه می شود. د رادامه با روش ساخت کود خانگی به همراه یک فیلم آموزشی رایگان آشنا می شوید.

این پست آموزشی را نیز بخوانید : 12 تااز بهترین گیاهان دارویی که باید درآپارتمان یا گلخانه پرورش دهید!

اول اینکه شروع کار ترجیحاً در فصل بهار باشد. همچنین باید مواد نرم، سبز و مواد نیتروژنی با مواد خشک، قهوه‌ای و غنی از نیتروژن به طور مساوی با یکدیگر مخلوط کنید و نگذارید یک ماده از مواد دیگر بیشتر شود. اگر مقدار زیادی برگ پائیزی در یک نقطه جمع شود، زمان بیشتری طول می‌کشد تا به خاک تبدیل شود و برای خاک برگ بهتر است. برای گردش بهتر هوا مواد چوبی مانند را در انتهای سطل قرار دهید و مواد دیگر را در عمق حداقل 30 سانتی‌متر بگذارید. مواد بزرگ را تکه تکه کنید و مواد خشک را با اسپری کمی مرطوب کنید. توجه کنید که هیچگاه آن‌ها را خیس نکنید، بلکه فقط کمی مرطوب شوند. به طور مداوم مواد بیشتری را اضافه کنید. هر زمان که سطل پر شد، شروع به گرم شدن می‌کند، زیرا فعالیت‌های تجزیه‌ای در آن رخ می‌دهد. پس از چند هفته، آن را با کمک چنگال باغبانی کمی مخلوط کرده و اگر خشک بود به آن آب بدهید.

 

لذت باغبانی

توی این پک فوق العاده،لذت باغبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! لذت باغبانی رو سریع یاد بگیر گلخونه خودتو راه بنداز یا حتی پول در بیار!

 

حتما بخوانید: دانلود رایگان 10 درس بسیار مهم آموزش تولید ورمی کمپوست (فیلم)

اگر این مواد به طور مداوم هم زده شود و هوا نیز گرم باشد، کود شما در مدت 2 تا 4 ماه آماده می‌شود. اگر به این مواد رسیدگی مرتب نشود و مواد داخل آن با تکه‌های بزرگ باشند، در حدود 1 سال طول می‌کشد تا کود آماده شود. زمانی که کود آماده می‌شود، حدود ½ حجم اولیه را خواهد داشت و بوی خاک مانندی به خود می‌گیرد. اگر می‌خواهید کودسازی سریع‌تر انجام شود، مواد نیتروژنی بیشتری به آن اضافه کنید که باعث گرم شدن مواد می‌شود. همزمان با اضافه کردن مواد نیتروژنی، آب دادن و مخلوط کردن نیز فراموش نشود تا هوا به تمام نقاط سطل برسد. وقتی که دمای خاک و مواد کاهش یافت، آن را هم بزنید تا اکسیژن به تمام نقاط آن برسد. این روند زمانی پایان می‌یابد که هر چقدر هم بزنید، دما افزایش نمی یابد.

تهیه-کود

راهکارهایی برای کوتاه تر شدن تولید کود :

اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید، سطل بازیافتتان را در محلی قرار دهید که در معرض تابش نور خورشید باشد تا با کمک گرمای خورشید، مواد زودتر تجزیه شوند. اگر هم در منطقه‌ای گرمسیر و خشک زندگی می‌کنید، سطل را در سایه قرار دهید تا سرعت تبخیر آب مواد موجود در آن کم شود. زمان مورد نیاز برای تولید کمپوست کاملا به نسبت مواد اولیه شما و شرایط محیطی بستگی دارد، اما می‌توانید از روی شرایط ظاهری کود، پی ببرید که آماده است یا نه. کود کامپوست نهایی به رنگ قهوه‌ای تیره است و بوی خاک می‌دهد و در آن بخش‌هایی از برگ که تجزیه نشده است، دیده می‌شود.

مطلب مشابه:  چطور یک گلخانه ساده در منزل یا آپارتمان احداث کنیم؟

مواد اولیه برای تهیه کود :

مواد سبز و نیتروژنی: ضایعات چمن و علف‌ها، قسمت‌های هرس شده نرم، ضایعات میوه و سبزیجات، گل‌های بریده شده، ضایعات چای و قهوه.
مواد کربنی و قهوه‌ای: مقوا، پاکت‌ها و ضایعات کاغذ، کاه و نی.

البته حواستون باشه که در تمام این مراحل باید اصول بهداشتی را رعایت کرد و از دستکش و ماسک و … استفاده نمود.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

کاربرانی که در مورد این مطلب سؤال دارند، در بخش نظرات آنرا با ما در میان بگذارند.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
شنبه 30 تیر 1403، ساعت 15:04