معرفی بهترین نژادهای گوسفند ایرانی +تصاویر

پرورش گوسفند از گذشته تاکنون مورد توجه مردم روستایی و عشایرنشین بوده و هست. گوسفندان از نظر نژاد به انواع مختلفی تقسم بندی می شوند که هرکدام در رده ی خود
معرفی بهترین نژادهای گوسفند ایرانی +تصاویر

پرورش گوسفند از گذشته تاکنون مورد توجه مردم روستایی و عشایرنشین بوده و هست. گوسفندان از نظر نژاد به انواع مختلفی تقسم بندی می شوند که هرکدام در رده ی خود دارای اهمیت فراوانی می باشد. در این مطلب با انواع نژادهای گوسفندان ایرانی و همچنین معرفی بهترین نژادهای گوسفندان ایرانی آشنا می شوید . ضمناً یک کلیپ آموزشی در ابتدای متن قرار داده ایم که به معرفی بهترین نژادهای گوسفندان جهان می پردازد.

مقدمه:

اگر شما جزو افرادی هستید که به شغل دامداری و پرورش گوسفند علاقه مند می باشید لازم است ابتدا با انواع نزادهای گوسفند آشنا شوید و با توجه به اینکه چه هدفی از پرورش دام های خود دارید قبل از شروع کار نوع آنها را  برای خرید انتخاب نمایید. نژاد گوسفند شال یکی از بهترین نژادهای گوسفند در ایران می باشد و بعد از آن، مهم ترین نژادها عبارتند از: نژاد قره گل، نژاد لری، نژاد مهربان، نژاد بلوچی، نژاد ماکوییو نژاد قزل و … که در ادامه مشخصات هر کدام از این نژادها را برای شما بیان می کنیم.

مطلب مشابه : دانلود بهترین کتاب رایگان آموزش پرورش گوسفند (پی دی اف)

معرفی نژادهای گوسفند معروف جهان:

گوسفند شال بهترین نژاد سنگین وزن ایران و جهان است:

گوسفند شال5

گوسفند شال که بومی منطقه بوئین زهرای استان قزوین است جزو بهترین نژاد سنگین وزن ایران و جهان است. این نژاد سرعت رشد بالایی دارد و از نظر تولید شیر نیز از توانایی کمی و کیفی خوبی برخوردار است. درصد وزن لاشه سرد به وزن زنده در بره‌های پرواری این نژاد 99/49 درصد و وزن چربی لاشه به وزن زنده حدود 46/13 درصد است.همچنین مقدار تولید پشم سالیانه قوچ یک الی 3/1 کیلوگرم و میزان میش سالیانه 8/0 تا یک کیلوگرم است.

 

پرورش گوسفند

توی این پک فوق العاده،توی این پک فوق العاده، روش پرورش گوسفند رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش گوسفند و گله داری اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

بهترین نژادهای گوسفندان ایرانی:

گوسفند-مهربان

گوسفندان این نژاد پوستی نرم و لطیف داشته و دارای پشم هایی مجعد و ظریف هستند. پشم این گوسفندان به دلیل نرم بودن تارهایش برای تولید پالتو و کلاه و … استفاده می شود. نژاد پوستی دارای دست و پای کشیده، باریک و ظریف است و پشمهایی دارای رنگ خاص با تارنازک و بلند اما کم پشت دارد و بره های جوان تر این نژاد پوست مرغوب تری دارند. در میان نژاد های پوستی جهان، بره قره گل پوست بسیار لطیفی دارد.

نژاد-قره-گل1

در مورد پرورش شترمرغ چه اطلاعاتی دارید ؟ : هر آنچه درباره پرورش شترمرغ باید بدانید+ دستگاه، هزینه و درآمد

این نژاد مهمترین نژاد در ایران است زیرا در کشور ایران هدف اصلی از پرواربندی دام تولید گوشت آن است. نژاد های گوشتی را می توان با داشتن صفاتی چون پیشانی پهن، سینه بزرگ و گوشتی، گردن کوتاه و پر، کمر و پشت مستقیم و پهن، ران هایی حجیم و عضلانی، ساقهای درشت کپل پهن و بزرگ شناسایی کرد. مهمترین نژادهای گوشتی در ایران نژاد شال، لری، مهربان و افشاری هستند.

برخی از نژادهای ایرانی تولید پشم بیشتری از سایر نژادها دارند. پس از نفت بیشترین مقدار صادرات غیر نفتی، پشم خام می باشد. گوسفندهای نژاد پشمی بدنی کشیده و باریک تر از نژاد گوشتی دارند.  پشم این دام ها به شکل فشرده در سراسر پوست آنان توزیع شده است. مشهورترین نژادهای پشمی ایران نژاد ماکویی و بلوچی است.

بلوچی

گوسفندان نژاد شیری دارای تولید شیر بیشتری نسبت به سایر نژادها هستند و اغلب دارای لگنی عریض و پهن و بدنی ظریف هستند. در این دام ها، پستان ها پرشیر و شکلی کاملا قرینه دارند. مهمترین نژاد شیری ایران نژاد قزل است.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

گوسفند-قزل1

اگر قصد پرواربندی نژادهای مختلف گوسفند و پرورش آن را دارید باید بدانید که خرید بره های سالم نیمی از هزینه های پرواربندی میباشد و مرکز فروش گوسفند زنده در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای تهران آماده فروش بره های سالم از هر نژادی و مورد تایید شهرداری به شما میباشد.

چنانچه سؤالی در زمینه این مطلب دارید در بخش نظرات، با ما در میان بگذارید.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 17:46