همه چیز درباره بازار فروش و سود حاصل از کشت زعفران در ایران

در ادامه مطالبی که از پرورش زعفران گفته شد در این پست میخواهیم بازار فروش و سود حاصل از کشت زعفران را برای شما بیان کنیم امیدواریم که مطالب ارائه شده مفید
همه چیز درباره بازار فروش و سود حاصل از کشت زعفران در ایران

در ادامه مطالبی که از پرورش زعفران گفته شد در این پست میخواهیم بازار فروش و سود حاصل از کشت زعفران را برای شما بیان کنیم امیدواریم که مطالب ارائه شده مفید باشند.

مشخصات زعفران:

زعفران ، گیاهی است چند ساله که دارای پیاز می باشد این پیاز دارای غلاف قهوه ای رنگی استزعفران گیاهی کوچک و چند ساله به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است. از وسط پیاز یا قاعده ساقه، تعدادی برگ باریک و دراز خارج می‌شوند. از وسط برگ‌ها، ساقه گلدار خارج شده که به یک تا سه گل منتهی می‌شود. گل‌ها دارای ۶ گلبرگ بنفش رنگ هستند که ممکن است در بعضی واریته‌ها به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. گل‌ها دارای ۳ پرچم و یک مادگی منتهی به کلالهٔ سه شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی است. برای یافتن یک زغفران خوب باید به خصوصیاتی از زعفران توجه کنیم از جمله رنگ، طعم وعطر زعفران.

رنگ زعفران مربوط به وجود ماده ای است به نام «کروسین». رنگ زعفران قرمز که جلای خاصی به آن می دهد که با گذشت زمان رنگ آن تیره تر می شودولی رنگ قهوه ای سوخته ی زعفران نمادی از بد خشک کردن آن می باشد.

 

زعفران

توی این پک فوق العاده، روش پرورش زعفران رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش زعفران اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

مربوط به هتروزید تلخ «پیکروکروسین»و«پیکروکروزینوزید»است .

بوی زعفران به علت وجود اسانس بی رنگ «ترپن»،یک ترکیب اکسیژن دار همراه با «سینئول»می باشد. زعفران در ابتدای فصل دارای عطری ملایم ودل انگیز است و هر چه از ابتدای فصل تولید فاصله میگیریم بوی زعفران تند تر می شود.

حتما بخوانید: آموزش تصویری نحوه برداشت زعفران بصورت اصولی و بدون هدررفت

بهترین محل کشت زعفران در ایران کجاست؟

اگر بخواهیم در مورد کشت زعفران در ایران سخن بگوییم، اولین جایی که در ذهن تداعی می شود، خراسان است. استان خراسان در زمینه کشت زعفران در ایران همواره پیشگام بوده است. کشت زعفران در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی از جمله زاوه، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد، باخزر، گناباد، نیشابور، بجستان رایج است و این استان مقام اول کشت زعفران را به خود اختصاص داده است.

در استان خراسان جنوبی نیز شهرستان‌های قاینات، فردوس، بشرویه و بیرجند را می‌توان نام برد. استان خراسان جنوبی بعد از استان خراسان رضوی دومین مقام در کشت زعفران ایران را دارند. از لحاظ کیفیت زعفران استان خراسان جنوبی اول است، اما در زمینه کمیت دومین  منطقه بعد از خراسان رضوی محسوب می‌شود. بعد از استان خراسان می‌توان به استان‌های کرمان، لرستان، فارس و.. اشاره کرد که به تازگی در زمینه کشت زعفران فعال شده‌اند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

حتما بخوانید: پیاز زعفران چیست و چگونه آن را در گلدان یا گلخانه بکاریم؟

راه هایی برای تشخیص زعفران اصیل از زعفران تقلبی:

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 22:42