از کجا بفهمیم ماشین ضدیخ دارد؟ (3 روش ساده)

ضدیخ یک افزودنی به پایه الکل است که معمولا در رنگ های آبی دیده می شود و از اتیلن گلیکول ساخته شده است. این مایع ضروری در زمستان از یخ زدن موتور جلوگیری میکند
از کجا بفهمیم ماشین ضدیخ دارد؟ (3 روش ساده)

ضدیخ یک افزودنی به پایه الکل است که معمولا در رنگ های آبی دیده می شود و از اتیلن گلیکول ساخته شده است. این مایع ضروری در زمستان از یخ زدن موتور جلوگیری میکند و در هوای گرم نیز از جوش آمدن موتور جلوگیری مکیند. از دیگر فواید این ماده مصرفی موتور میتوان تاثیر ضد خوردگی آن را نام برد. لازم است تا خودرو شما همیشه حاوی این مایع باشد تا از آسیب های احتمالی پیشگیری شود. در این مقاله روش هایی که میتوانید به وسیله آن متوجه شوید که خودروی شما ضدیخ دارد یا خیر را آموزش میدهیم.

از کجا بفهمیم ماشین ضد یخ دارد ؟

روش اول

روش دوم

 

تعمیر خودرو

توی این پک های فوق العاده، تعمیرات خودرو رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! تعمیرات خودرو رو سریع یاد بگیر و حسابی پول دربیار! 

 

روش سوم

آموزش تصویری عیب یابی استارت خودرو به زبان ساده +فیلم

ویژگی ضد یخ خوب

۱-ضدیخ باید قادر باشد در زمستان دمای انجماد آب را تا حداقل دمای ممکن پایین آورد.

۲-ضدیخ مناسب باید از نظر شیمیایی و کار کرد عملکرد کافی داشته باشد.

۳-ضدیخ باید دارای نقطه جوش بالایی بوده و نباید در دمای بالا رسوب کند.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

۴-ضدیخ نباید روی قسمت های لاستیکی به کار رفته در سیستم تاثیر نامطوب بگذارد.

۵-ضدیخ باید در زمینه انتقال حرارت عملکرد مناسب داشته و نباید هیچگونه تاثیر نا مساعدی روی تبادل حرارتی سیستم خنک کننده داشته باشد.

چطور تایر ماشین را عوض کنیم؟ (آموزش تصویری)

۶-ضدیخ باید دارای کمترین آثار سمی باشد.

۷-ضدیخ استفاده شده نباید قابل اشتعال باشد.

۸-ضدیخ باید بدون کف باشد یا کف بسیار کمی داشته باشد.

۹-ضریب انبساط حرارتی ضدیخ باید پایین باشد.

۱۰-گرازوی ضدیخ در دمای پایین باید پایین و در حد قابل قبولی باشد.

۱۱-ضدیخ مناسب باید بیشترین حفاظت را از فلزات به کار رفته

در سیستم خنک کننده داشته باشد.

۱۲-ضدیخ نباید روی رنگ بدنه خودرو اثر نا مطلوبی داشته باشد.

عواقب نداشتن ضدیخ

ضدیخ با کیفیت یکی از آن موارد ضروری است که باید همیشه در سیستم خنک‌کننده موجود باشد. نداشتن ضدیخ در دمای زیر صفر باعث یخ زدن مایع خنک‌کننده می‌شود. آب در زمان یخ زدن افزایش حجم پیدا می‌کند، متاسفانه بلوک موتور از جنس آهن یا آلومنیوم ساخته می‌شود که علاقه‌ی زیادی به خاصیت کشسانی ندارد؛ با افزایش حجم آب ترکیدن بلوک موتور، پاره کردن شلنگ‌ها و نابود کردن شبکه‌های رادیاتور رخ میدهد.

با یک استارت بدون ضدیخ در یک روز زمستانی ممکن است در اولین لحظه واتر پمپ قفل شده و باعث پارگی تسمه‌تایم خواهد شد و همین موضوع باعث برخورد سوپاپ‌ها با پیستون و کج شدن آنها می‌شود.

معرفی انواع سنسورهای خودرو بهمراه کارکرد هر یک

حرف آخر

مسیر و مجاری سیستم خنک کننده را قبل از تعویض و استفاده از محلول ضدیخ بررسی کنید و هیچگاه زمانی که موتور داغ است در درب رادیاتور را برندارید زیرا سیستم خنک کننده تحت فشار است و ممکن است محلول داغ روی صورت شما باشیده شود.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 16:16