همه چیز درباره گوسفند داری صنعتی + تصاویر و فیلم

در این پست در ادامه آموزشهای پرورش گوسفند به توضیح کامل گوسفندداری صنعتی می پردازیم وتفاوت آن را با گوسفند داری سنتی بیان می کنیم.
همه چیز درباره گوسفند داری صنعتی + تصاویر و فیلم

در این پست در ادامه آموزشهای پرورش گوسفند به توضیح کامل گوسفندداری صنعتی می پردازیم وتفاوت آن را با گوسفند داری سنتی بیان می کنیم.

مقدمه :

پرورش یا پرواربندی گوسفند یعنی چاق کردن و رساندن گوسفند به حداکثر اضافه وزن یا تولید لاشه جهت تامین گوشت. شیوه هایی که در گذشته برای پرورش گوسفند بکار گرفته می شد پاسخگوی نیاز روز افزون بشر برای دریافت گوشت ولبنیات و پشم و … نبود برای همین انسانها بفکر پرواربندی پیشرفته دام ها افتادند. اگر چه بسیاری از مردمان روستایی و عشایر کشورمان هنوز به پرورش سنتی گوسفندان مشغولند و از این طریق بخش مهمی از فراورده های دامی و گوشت مورد نیاز مردم کشورمان را تولید می کنند.

فیلم فارم گوسفند داری مدرن :

پست مشابه : بهترین خوراک گوسفندان پرواری چیست و جیره غذایی شان چقدر باشد؟

دامداری صنعتی روشی اصولی برای نگهداری متمرکز، اصولی و بهداشتی دام ها می باشد. در دامداری صنعتی هزینه نگهداری از دام ها بیشتر می باشد زیرا به دلیل تمرکز دام ها در محل پرورش، امکان بروز مشکل و بیماری در میان دام ها بیشتر است و به همین دلیل رعایت کامل اصول بهداشتی و فنی یک امر مهم در دامداری صنعتی می باشد که این مساله طبعا هزینه بر است. برای سودهی در دامداری صنعتی رعایت اصول فنی، مدیریت صحیح، بهداشت، تغذیه مناسب، رکودبرداری و حضور دامپزشک در محل دامداری ها حرف اول را می زند زیرا در این روش عدم رعایت نکات علمی و فنی ممکن است خسارت زیادی برای سرمایه گذار ایحاد کند.

 

پرورش گوسفند

توی این پک فوق العاده،توی این پک فوق العاده، روش پرورش گوسفند رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش گوسفند و گله داری اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

گاوداری-1

همانطور که می دانید گوسفند پرواری به روش سنتی به مراتع و بیابانها لطمه زیاد ی وارد می کند. در سال های اخیر به دلیل چرای بیش از حد دام های سبک یعنی گوسفند و بز در روش دامداری سنتی، محیط زیست و مراتع ایران در خطر نابودی قرار گرفته است و روش دامداری صنعتی و پرواربندی بهترین روش برای حفظ محیط زیست و مراتع کشور است. در دامداری صنعتی اصلاح نژادی یکی از اهداف مهم برای تولید دام هایی با نژاد برتر است. در این روش می توان با استفاده از دام های نر با نژاد برتر دام هایی با شیردهی بالاتر و میزان گوشت بیشتر تولید نمود. دولت برای ارتقاء دامداری صنعتی در ایران و آگاهی سازی در این زمینه اقدام به واگذاری وام و حمایت های مالی از سرمایه گذاران و برگزاری دوره های آموزشی می نماید.

از گوسفند پرواری چه میدانید ؟ : دانلود 10 درس بسیار مهم در پرورش انواع گوسفند پرواری (فیلم رایگان)

تفاوت دامداری سنتی و صنعتی :

کاربران گرامی می توانند سؤالات و پیشنهادات خود را در زمینه این مطلب در بخش نظرات با ما در میان بگذارند.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
سه‌شنبه 28 فروردین 1403، ساعت 14:16