میزان برداشت توت فرنگی در گلخانه بطور معمول و درهر هکتار چقدر است؟

گیاه توت فرنگی یکی از گیاهانی است که کاشت گلخانه ای آن طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی به اینکار تمایل دارند. در مبحث قبلی به شما گفتیم که کود مخصوص توت
میزان برداشت توت فرنگی در گلخانه بطور معمول و درهر هکتار چقدر است؟

گیاه توت فرنگی یکی از گیاهانی است که کاشت گلخانه ای آن طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی به اینکار تمایل دارند. در مبحث قبلی به شما گفتیم که کود مخصوص توت فرنگی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟. امروز هم اطلاعاتی را در مورد اینکه میزان برداشت توت فرنگی در گلخانه بطور معمول و درهر هکتار چقدر است؟ در اختیارتان قرار می دهیم.

مقدمه:

برای داشتن بهترین و بیشترین میزان محصول توت فرنگی باید اطلاعات کامل و کافی را از قبل از شروع کاشت جمع آوری و تجربه و دانش لازم را کسب کرده باشید. این اطلاعات باید شامل انتخاب نوع بذر، زمان و میزان و نوع آبیاری ، نحوه و میزان کوددهی، انتخاب نوع زمین و خاک برای کاشت توت فرنگی و … باشد تا موفقیت شما را در اینکار بدنبال داشته باشد.

فیلم برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در سال توسط کشاورزان سپیدانی:

در ویدئوی زیر مشاهده خواهید کرد که بزرگترین گلخانه پرورش توت فرنگی در جنوب کشور، سالانه ۱۷۰ تن توت فرنگی تولید می کند.

علاقمنمدان بخوانند : بهترین و جدیدترین روش کشت و پرورش توت فرنگی در خانه و گلخانه (تصویری)

رعایت شرایط زیر برای داشتن بهترین محصول ضروریست :

توت-فرنگی0

یکی از مزیت های گیاه توت فرنگی این است که بوته آن در برابر سرما نیمه مقاوم است و نیاز سرمایی آن حدود 200 تا 400 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد می باشد و در زمستان اگر روی آن پوشیده شود تا دمای 18- درجه سانتیگراد را تحمل خواهد کرد.

آیا می دانستید که Ec مناسب برای گیاه توت فرنگی حدود 1 دسی زیمنز بر سانتیمتر است!. از نظر میزان آب مورد نیاز جزء گیاهان پر آب است. خاکهای سبک شنی با مواد غذایی فراوان و زهکشی خوب مناسب کاشت توت فرنگی می باشد. PH مناسب خاک حدود 6 تا 7 را می پسندد.

افراد متخصص و باتجربه در کار کشت توت فرنگی می دانند که ازدیاد توت فرنگی توسط استولون (رانر) می باشد بدین ترتیب که در بهار یا پاییز بوته های جـدید را که ریشه دار باشند به زمین اصلی انتقال میدهند. فاصله کاشت بوته ها حدود 40 سانتیمتر می باشد که بصورت جوی و پشته ای انجام میگیرد. تراکم کاشت آن حدود 31250 بوته در هکتار است. در کشت های گلخانه ای در مترمربع حدود 6 بوته کشت میشود.

زمان برداشت توت فرنگی :

چنانچه اولین بار است که به کار کشت و پرورش توت فرنگی می پردازید بهتر است بدانید که برداشت توت فرنگی در مزرعه بایستی صبح یا عصر انجام شود و میوه کاملاً قرمز شده باشد و بایستی بلافاصله پس از برداشت محصول را که خنک است بسته بندی نموده و به بازار مصرف ارسال کرد. در ارقام گلخانه ای هم در طول سال بطور مرتب برداشت انجام می شود.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

توت-فرنگی

میزان برداشت محصول توت فرنگی در هر هکتار چقدر است؟

میزان تولید توت فرنگی در شرایط مزرعه ای در ایران حدود 5 تا 7 تن در هکتار است در حالیکه در کشت های گلخانه ای (ارقام همیشه بارور) حدود 80 تا 100 تن در هکتار می باشد.
توجه ! مهخمترین و رایج ترین آفات میوه توت فرنگی عبارتند از : شته، کنه، سرخرطومی جوانه، زنجره، سن، تریپس، طوقه بر و … پس سعی کنید از ورود این حشرات به گلخانه یا مزرعه خود جلوگیری کنید.

بهتر است بدانید : بهترین نوع بوته توت فرنگی چهارفصل کدام است و از کجا تهیه کنم؟

کاربران عزیز ! ما همچنان آماده پاسخگویی به سؤالات و رفع ابهامات شما در بخش نظرات هستیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
سه‌شنبه 28 فروردین 1403، ساعت 13:39