بهترین زمان برای کاشت زعفران چه زمانی است؟ کاملا اصولی و تایید شده

در این پست می خواهیم زمان مناسب برای کاشت گیاه زعفران و همچنین بررسی نوع زمین مناسب برای کاشت این گیاه را به شما دوستان آموزش دهیم.
بهترین زمان برای کاشت زعفران چه زمانی است؟ کاملا اصولی و تایید شده

در این پست می خواهیم زمان مناسب برای کاشت گیاه زعفران و همچنین بررسی نوع زمین مناسب برای کاشت این گیاه را به شما دوستان آموزش دهیم.

مقدمه:

این گیاه باارزش در نقاطی که دارای زمستان های ملایم و تابستان گرم و خشک باشد بخوبی می‌رویدچون در اصل گیاهی است نیمه گرمسیری. مقاومت این گیاه در مقابل سرما زیاد است اما بدلیل اینکه دوران رشد آن مصادف با پائیز و زمستان و اوایل بهار است، در این مدت به هوای مناسب و معتدلی نیاز دارد. در دوره خواب یا استراحت گیاه که درتابستان می باشد بارندگی یا آبیاری برای آن مضر است بنابراین کشت و کار آن درشمال و جنوب کشور مناسب نیست.
زعفران

دستگاه سورت پیاز زعفران جهت کشت در گلخانه زعفران:

 

لینک دانلود این ویدئو

 

زعفران

توی این پک فوق العاده، روش پرورش زعفران رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش زعفران اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

مطلب مرتبط : 12 تااز بهترین گیاهان دارویی که باید درآپارتمان یا گلخانه پرورش دهید!

دوران کاشت پیاز زعفران در مناطق مختلف با توجه به شروع دوران خشکیدگی بوته متفاوت است. بهترین زمان کاشت و انتقال پیاز زعفران اواخر خردادماه الی نیمه اول تیر ماه می باشد که لازم است پیاز زعفران حداکثر طی مدت دو هفته از زمین قدیمی برداشته و در زمین جدید کاشته شود.توصیه می شود در اواخر تیر و اوایل شهریور ماه بدلیل گرمای زیاد هوا و زمین این گیاه کاشته نشود، جابجایی پیاز این گیاه در این زمان باعث ایجاد شوک فیزیولوژیکی به پیاز شده و عملکرد زعفران را در سال اول به شدت کاهش می دهد. اما در مناطق زعفران خیز در ماه های خرداد و شهریور کاشت می شود.

زمین مناسب کاشت زعفران:

زعفران2

همانطور که می دانید پیاز زعفران دارای غده می باشد و هرساله نیز زایش دارد، پس زمین مورد نظر باید ترجیحا دارای خاک لومی ، لیمونی رسی و شنی باشد تا امکان تکثیر آنها براحتی وجود داشته باشد. بنابراین در زمین هایی با قابلیت نگهداری پایین آب، به دلیل رشد طولی پیاز جهت دسترسی به رطوبت مورد نیاز غده ها شروع به رشد طولی نموده و پیاز از حالت گرد و شلغمی به صورت کشیده و هویج مانند تغییر شکل خواهد داد که در این صورت از گلدهی بسیار کمی برخوردار خواهند بود.

حتما بخوانید: آموزش تصویری نحوه آبیاری زعفران به زبان ساده

پیاز مناسب کاشت:

پیاز-زعفران

پیاز زعفران باید عاری از وجود هر نوع حشره ای باشد. پیازهای آلوده به کنه باید بعد از تمیز کردن و دانه دانه کردن با استفاده از سموم توصیه شده ضد عفونی شوند.همچنین لازم است از کاربرد پیازهای مشکوک به انواع آلودگی های قارچی و پوسیدگی و با وزن کمتر از 8 گرم جدا خود داری شود.

کاربران گرامی ! اگر سوالی در مورد این موضوع دارید در بخش نظرات بیان نمایید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
سه‌شنبه 28 فروردین 1403، ساعت 14:00