2 فیلم و 10 نکته مهم برای پرورش بوقلمون

هر موقع سراغ پرورش طیور می‌رویم، سریع پرورش مرغ و مرغداری‌ها به ذهنمان می‌رسد. این در حالی است که حیوانات دیگری هستند که ازلحاظ خاصیت به‌مراتب از گوشت مرغ
2 فیلم و 10 نکته مهم برای پرورش بوقلمون

هر موقع سراغ پرورش طیور می‌رویم، سریع پرورش مرغ و مرغداری‌ها به ذهنمان می‌رسد. این در حالی است که حیوانات دیگری هستند که ازلحاظ خاصیت به‌مراتب از گوشت مرغ بهتر هستند و شاید فقط در شوخی‌های دوستانه از آن نام ببریم و نشانه‌ای برای پولدار بودن به‌حساب بیاوریم. «بوقلمون» حیوانی است پر سرو صدا که برخلاف ظاهر پر شروشورش، بسیار احساساتی است.

پرورش بوقلمون اگرچه رمز و رازهای خاص خود را دارد اما از سود تضمین شده ای نیز برخوردار است. اگر سرمایه اندکی دارید و دلتان می‌خواهد کسب و کاری راه بیندازید که سودش تضمین شده باشد و حاضرید برای رسیدن به این مهم شب و روز بدون خستگی کار کنید و صبرتان هم زیاد است، پرورش بوقلمون می‌تواند یک پیشنهاد وسوسه‌برانگیز است.

دانلود ویدیو

 

پرورش بوقلمون

توی این پک فوق العاده، روش پرورش بوقلمون رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش بوقلمون اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

دانلود ویدیو

چگونه بوقلمون پرورش دهیم؟

بوقلمون ها با جوجه مرغ ها یا پرندگان دیگر تفاوت دارند. در این پست بصورت تصویری نحوه پرورش اصولی و صحیح بوقلمون را آموزش می دهیم.

پرورش بوقلمون گام5

اگر آن ها را دوست ندارید بهتر است که آن ها را پرورش ندهید چرا که کمتر از آن ها مراقبت می کنید و اگر به آنها اهمیتی نمی دهید استفاده ی از آن ها چیست؟اطمینان حاصل کنید که شهر شما قانونی در مقابل نگه داشتن بوقلمون در خانه ندارد. تحقیق خود را انجام دهید و ازشگفتی های غیر منتظره و ناخواسته اجتناب کنید. اگر چه بوقلمون ها به اندازه گوزن نیستند، چون جوجه ها باعث ایجاد سر و صدای کمتری می شوند،ممکن است همسایگانی داشته باشید که به شما بگویند از آن ها خلاص شوید یا از شما به کارکنان محله گزارش دهند. در مورد هرگونه مشکل مالی که ممکن است دارید فکر کنید. اگر شما بوقلمون را خراب نکنید (به درستی پرورش بدهید) به بودجه خود اسیب نرسانده اید. کوپه،غذا، آب ،فضا آبرسان ،انکوباتور و … چیز بعدی چیست؟ همه این ها هزینه بر هستند.

پرورش بوقلمون گام4

آنها را به عنوان جوجه ها انتخاب کنید –جوجه بوقلمون-نامیده می شوند، برای رشد وسپس پرورش جدا کنید، مطمئن شوید که به درستی نر و ماده بودن آنها مشخص شده است.بطور عادی جنسیت درپرنده های کوچک به دلیل ماهیت کوچک بودن آن ها به نادرستی تشخیص داده می شود .پرندگان بزرگتر برای هدفهای غذایی توصیه می شوند،اما اخیرا تخم گزاری آن ها برای نشان دادن و اهداف پیشنهاد شده است. چرا که شما می توانید آن ها را با پرندگان کوچک تر به راحتی پیوند دهید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

پرورش بوقلمون گام3

آن ها را به طور مرتب بررسی کنید و مطمئن شوید که هر دو ظرف پر از آب وغذا است.بوقلمون های جوان باید حداقل شش بار در روز بررسی شوند،بنابراین آنها را نگه ندارید،اگر نمی توانید آن ها را پرورش دهید.تنها یک یا دوبار باید به پرندگان قدیمی تر احتیاج داشته باشید،چرا که آن ها تمایل به خوردن حشرات ،علفهای هرز،کرم ها وسایر حشرات را دارند که در طول روز در حیاط پیدا می کنند.با این حال مانند جوجه ها ،پرندگان مسن تر گاهی اوقات می توانند وسایلی مانند چنگال را در غذا و آب خود فرو کنند،مطمئن شوید آب آشامیدنی را در اسرع وقت تمیز کرده اید.

پرورش بوقلمون گام2

محیط آزاد توصیه می شود،با این حال مطمئن شویداز شکارچیان در امان هستند،اگر شما باید آنها را نگه دارید اطمینان حاصل کنید که حداقل ده متر مربع برای زندگی هر پرنده برای بهترین نتیجه را دارید.

پرورش بوقلمون گام1

در حال حاضر نیاز به آرامش دارند و نمی خواهند بیدار شوند وآب وغذا بخورند.پس مطمئن شوید که به راحتی می توانند به غذا وآب آشامیدنی دسترسی پیدا کنند و در نهایت به غذا وآب برسند.

شما به همین راحتی می توانید از بوقلمون های خود جوجه بگیرید. بعد ازبیرون آمدن جوجه ها، مرتب به آنها و پدر و مادرشان آب بدهید. آنها را از پدر و مادر خودشان جدا نکنید. یک قفس برای آنها درست کنید که غذا و آب مورد نیازشان داخلش باشد.

نکات مهم دیگر

قبل از شروع دقت کنید که بوقلمون ها بسیار حیوانات حساسی هستند و باید مدام حواستان به گرما و سرما رطوبت و البته سروصدا باشد! بوقلمون‌ها نسبت به بقیه ماکیان حساس‌ترند و مخصوصاً مراحل جوجگی و یک ماه اول زندگی در پرورش آن‌ها خیلی مهم است و همه‌چیز باید کنترل‌شده باشد تا آن‌ها آسیب نبینند. دیوارهای محل نگهداری بوقلمون‌ها حتماً باید عایق صدا داشته باشد؛ چراکه این حیوانات نسبت به صدا نسبت به انسان‌ها شکننده‌تر هستند و اگر در معرض صدای بلند قرار بگیرند، زود عکس‌العمل نشان داده و سکته مغزی می‌کنند. گذشته از این، بوقلمون‌ها سرمایی هستند؛ برای همین دمای سالن حداقل باید ۴۰ درجه باشد.

 تمام بیماری های بوقلمون که قبل از پرورش باید بشناسید!

رطوبت سالن هم حداقل باید ۶۸ درصد باشد. در هفته اول جوجه‌ها نباید خاموشی داشته باشند و باید سوله همیشه روشن باشد تا بتوانند هر زمان که خواستند تغذیه کنند. کم‌کم باید وقت خاموشی را به برنامه آن‌ها اضافه کرد. در ماه اول دو ساعت و کم‌کم بیشتر شود تا اینکه بالاخره به هشت ساعت برسد. برخلاف طبع سرد و حساس بوقلمون‌ها، در هوای سرد و نقاط سردسیر کشور بهتر امکان رشد آن‌ها وجود دارد. در معرض هوای آزاد بودن برای آن‌ها خیلی حیاتی است.  همچنین بحث بهداشت در پرورش این حیوان خیلی مهم است. مثلاً هرکسی نباید به سالن پرورش بوقلمون وارد شود و حتماً قبل از ورود به سوله، باید خود را ضدعفونی کند. برعکس مرغ، بوقلمون‌ها  در ماه اول خیلی حساس هستند و از این زمان به بعد حساسیتشان کمتر می‌شود و نسبت به سرما و بیماری مقاوم‌تر می‌شوند.

برای پرورش تجاری بوقلمون، حداقل ۱۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید که حدود ۲۰ میلیون آن خرج بوقلمون‌های مولد می‌شود. بقیه این پول صرف گرفتن محلی حداقل ۴۰۰ متری برای پرورش ماکیان می‌شود. علاقه و تجربه کافی در این کار  پیش‌زمینه کار است. خوراک بوقلمون هم  از یونجه شروع می‌شود تا دانه‌های سویا؛  البته اگر در کنار سالن پرورش بوقلمون، زمین زراعی هم دارید، می‌توانید از آن‌ها برای خوردن حشرات و آفات زمین استفاده کنید و علاوه بر اینکه علف‌های اضافی و حشرات را می‌خورند، بوقلمون‌های خود را هم سیر می‌کنید. در ابتدای کار به نیروی کار چندانی احتیاج ندارید و خودتان به‌تنهایی می‌توانید آن را اداره کنید؛ اما با توسعه کار می‌توانید نیروی کار را اضافه کنید.

بوقلمون‌ها به دو نوع تجاری و بومی تقسیم می‌شوند. بیشتر بوقلمون‌های تجاری، وارداتی هستند و اصالتاً به  آمریکای جنوبی متعلق هستند و ایران هم از طریق کشورهای اروپایی مثل فرانسه، آلمان و ترکیه اروپا وارد می‌کند. نژاد تجاری بوقلمون‌ها که وارداتی هستند، سفیدرنگ هستند. البته در ایران هم بوقلمون بومی یافت می‌شود که خاکستری یا مشکی‌رنگ هستند که به‌اصطلاح به آن‌ها «بوقلمون برنز» گفته می‌شود. تخم‌گذاری این بوقلمون‌ها هفت‌تا هشت ماه طول می‌کشد  و حدود ۳۰ الی ۴۰ روز هم تخم‌کشی آن‌ها در دستگاه زمان می‌برد.

میزان سود شما از پرورش بوقلمون ارتباط مستقیمی با مدیریت شما دارد. رعایت نکات بهداشتی، تنظیم گرما و سرما و رطوبت سوله بسیار در میزان سوددهی شما موثر است. بوقلمون را به چند روش می‌توان به بازار عرضه کرد. تخم بوقلمون، گوشت و جوجه بوقلمون در بازار مشتری‌های پروپاقرص دارند. علاوه براین، کود این حیوان  هم قابل‌استفاده و حتی فروش است. بهترین فصل برای عرضه در بازار، فصل سرد است و تا نیمه اردیبهشت هم فروش خوب است. معمولاً در سال اول در این کار سودی عائد شما نمی‌شود و از سال دوم است که کار شما به سوددهی می‌رسد. گرچه اگر مدیریت شما در این کار خوب باشد و پیش از شروع کار به‌خوبی درباره آن تحقیق کرده باشید، ممکن است در همان سال اول هم درآمد داشته باشید.

در ایران ۲۰ سال است که به‌صورت تجاری بوقلمون پرورش داده می‌شود و قبل از آن به‌صورت سنتی  و محلی فقط در تعدادی از روستاهای کشور یافت می‌شد. ارزش تغذیه‌ای بوقلمون بسیار بالاست و در بین گوشت ماکیان، گوشت «گرم» به‌حساب می‌آید. گوشت بوقلمون تقریباً پنج برابر میگو فسفر و آهن دارد و درنتیجه برای درمان بیماری‌های کم‌خونی و بیماری‌های قلبی مناسب است و به لحاظ سلامت و خاصیت پزشکان هم روی گوشت این حیوان تأکید دارند. پیشگیری از سرطان، بهبود کم‎خوابی و کاهش کلسترول خون از دیگر مزایای استفاده از گوشت این حیوان است.

ویدیوها

توضیحات شرایط محل نگهداری و …

خوراک مناسب بوقلمون

 

لینک دانلود این ویدئو

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 17:58