دنبال کن

مزایا و معایب شغل راننده

راننده

1400/08/18
علی آقاپور
با سلام، شغل رانندگی بنا به گفته محققان در دنیا یکی از 10شغل برتر و پر در آمد دنیا به حساب میآید، ولی ولی در ایران اینجوری نیست , چه ماشین از خودت باشه چه نباشه درآمدی که داری به هیچ وجه کافی نیست، اگه ماشین از خودت باشه هر چی در میاری باید خرج ماشین کنی چون هم ماشین گرونه هم قطعات، بی ماشین باشی واسه کسی هم بخوای کار کنی ازت به اندازی سه نفر کار میکشن ، فکرش رو بکنید ی راننده جون خودش رو میگیره کف دستش می‌ره تو جاده روزانه چقدر تصادف منجر به جرح یا فوت داریم ، شغل رانندگی خیلی حساسه فکر کنید 80درصد کل اجناس هر نوع جنس از طریق ماشین داره جابجا میشه حالا فکر کنید ی روز فقط ی روز این راننده‌ها اعتصاب کنن چی پیش میاد ، پس باید واسه شغل رانندگی خیلی احترام بزاریم بابای من 40سال رانندگی کرد آخرش از مال دنیا هیچی ندارم همون ماشینش هم رو از دست داد ، نه بیمه‌ای نه بازنشستگی نه هیچی دیگه ، چاره کار چیه ، الان با این وضعیت ی راننده پایه دو باید 10تومن حقوق بگیره تازه بتونه شکم زن وبچش رو سیر کنه پایه یکم دیگه بماند من خودم 3ماهه دنبال کار رانندگی میگردم ی جا حتی ی جای درست و درمون پیدا نمیشه، ی مثال واستون میزنم شرکت پخش آب میوه سن ایچ پخش کل استان مازندران و سمنان، بدون پول اضافه کاری بدون مرخصی تعطیلات رسمی و جمعه اگر لازم شد باید بری سر کار باید بری ، صبح ساعت 5صبح شروع کار تا پخش تموم بشه ساعت 8شب 9شب ، خب آدم کی باید زندگی کنه حقوق چقدر سقف سقفش 6000تومن با این حال این خوبشه حقوق 4000تومنی هم هست .خدا خودش بهمون رحم کنه که واقعاً هم خدا داره بهمون رحم می‌کنه ، چرا این پولدارا ، این کارخونه داره ی خورده از سودش شون رو کم نمیکنن که به کارگر بدن چند تا ماشین میخوای چند تا خونه میخوای چند تا ویلا میخوای بسه دیگه هر چی میخوای داری حالا بیا به کارگر برس نه میدونید چرا چون ما آدما طمع داریم هر چی داشته باشیم باز کممونه ببخشید نظر خودم رو گفتم به هیچ کس جسارت نمیکنم  یا علی مدد. 
16:03
6 تایید
شرکت معتبر
راننده
1400/10/20
Perfect Driver
بزرگترین عیب شغل رانندگی به خصوص پایه یک ، وقتی ماشین از خودت نداشته باشی اینه که هیچ امنیت شغلی نداری ، یعنی کافیه یه بار دیر سلام کنی ، اونوقت مالک راحت و بدون هیچ مشگلی میتونه عذرت را بخواد ...چرا ؟؟؟؟؟ چون بیمه را خودت میپردازی. بنابراین هیچ ارگان ، نهاد و سازمانی از تو طرفداری و احقاق حق نمیکنه و در ضمن ، حقوق بیکاری بهت تعلق نمیگیره ...سخت ترین کاره ولی نه سختی کار داره ، نه حق شیفت داره ، نه ساعت شروع و پایان کار داره و نه هیچ صاحب و سالاری ...هرکی هم از راه برسه ، از شرکت حمل و نقل تا اعلام بار ، صاحب بار ، صاحب ماشین ، پلیس راهور ، پلیس امنیت و انتظامی ، شهرداری ، پلیس مواد مخدر ، اداره راه ، بیمه ، سازمان راهداری و....تا مکانیک ، لوازم فروش ، و حتی نگهبان پارکینگ و گاراژ دار به تو گیر میدن و همه از تو میخوان که هرجور که میلشونه رفتار کنی ...
هر وقت هم بیکار میشی که در طول سال امکان داره چندین بار اتفاق بیوفته ، هیج جایی نیست که بتونی مشخصاً ثبت نام کنی یا دنبال کار و ماشین دیگه ای باشی ...و هزار تا عیب دیگه ...سنت هم که از ۴۰ بالا بره دیگه هیچ جا راهت نمیدن ...
از همه جالبتر اینکه شغلت را هم جزو مشاغل توریستی و گردشگری به حساب میارن ...
15:14
6 تایید
1401/01/08
محمد رفیعی
یک راننده علاوه بر مسولیت خود ک اتومبیل خود در مقابل جان و مال اشخاصی در حال تردد یا عبور از محل تردد وی میباشد مسول است در صورتی که در مسیر وی قرار گیرند چه عابر و یا اوتومبیل سنگین و سبک و بارعایت قوانین و گذشت لازمه هم وظیفه کاری و انسانی خود را انجام داده و الگویی برای رانندگان دیگر خواهد الخصوص زمانی که با صبر و حوصله جلوی یک صانحه گرفته شده یا با یک ترمز به موقع و بجا جلو خصارت و حتی مرگ شخصی که ممکن است نابیناو یا ناشنوا باشد گرفته و در بعضی مواقع با حتی کم کردن سرعت یا ترمز کردن با فاصله زیاد که در بعضی مواقع اشخاص مسن چه زن چه مرد با مشاهده اوتومبیل مخصوصا اوتومبیلهای سنگین هرسان و دچار استرس که موجب عدم تصمیم گیری درست عابر میشود و خطرناک است با این ترمز ارام و بافاصله اجازه عبور با ارامش و بدون اصیب رسیدن یا خطر میباشد و این کار خدا پسندانه که هم‌جزء وظایف شغلی و انسان دوستانه میباشد رانندگان کم تجربه تشویق و راهنمایی میکنیم که حتی با یک بار کمتر در صورت امکان از حتی بوق اتومبیل شاید یا ساده تر در صورت امکان بوق نزنیم شاید جلو یک صکته که در اثر استرس از صدای بوق شده است گرفته ایم چه بسا که ان شخصی که نجات یافته شاید پدر خودمان باشد 
00:47
2 تایید
محمد رفیعی
نظرم خوبه فرصتی هست برای انتقال تجربه یا حتی راهنمایی یا برای اشخاصی شاید اموزش محسوب شودکه خیلی هم‌موثر میباشد
00:48
1 تایید
الوند یاران سحر
راننده
استخدام الوند یاران سحر الوند یاران سحر در استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز جهت تکمیل کادر خود از متقاضیان ساکن استان آذربایجان شرقی استخدام می‌نماید راننده جنسیت: آقا سابقه کار: دارای سابقه کار ...
1401/04/25
محمد رضا حسین زاده
سلام راننده پایه یک با 15 سال سابقه کار با تریلی جویای کار
13:37
1402/01/17
یعقوب علی حیداری
سلام  من راننده لودر هستم گواهینامه  ندارم ۱۰ سال سابقه کاری دارم 
19:45
جمعه 7 اردیبهشت 1403، ساعت 20:25