آموزش تصویری سیم کشی موتورسیکلت 125 +نقشه

آنچه در مطلب قبل در ادامه مباحث کاربردی تعمیر موتورسیکلت به شما ارائه دادیم آموزش تصویری تعمیر گیربکس و صفحه کلاچ موتورسیکلت بود. حال می خواهیم آموزش تصویری
آموزش تصویری سیم کشی موتورسیکلت 125 +نقشه

آنچه در مطلب قبل در ادامه مباحث کاربردی تعمیر موتورسیکلت به شما ارائه دادیم آموزش تصویری تعمیر گیربکس و صفحه کلاچ موتورسیکلت بود. حال می خواهیم آموزش تصویری سیم کشی موتورسیکلت 125 آشنا نماییم.

مقدمه:

هرچند موتورسیکلت ها هم دارای باتری، سیم، فیوز و سایر سوکتها و اتصالات می باشند اما پیچیدگی سیستم سیم‌کشی موتورسیکلت ها به اندازه خودروها نیست. علاوه بر توزیع نیروی الکتریکی تولید شده در باتری بین قسمت های مختلف موتورسیکلت، سیم ها وظیفه انتقال اطلاعات و جابجایی سیگنالها را نیز بر عهده دارند. این امر بدان معناست که انواع مختلفی از سیم ها در موتورسیکلت شما وجود دارد. مقدار جریانی که از هر سیم می‌تواند عبور کند به طول، جنس، سایز و نحوه پیچیده شدن آن بستگی دارد. سیم های مورد استفاده در صنایع خودروسازی عموما از رشته های مسی مرغوب ساخته می‌شوند. هرچه کیفیت رشته ها بیشتر باشد، مقاومت کمتر شده و در نتیجه جریان بیشتری از سیم عبور می‌کند. سایز سیم رابطه معکوسی با میزان مقاومت آن دارد؛ به عبارت دیگر، هرچه سایز سیم بیشتر باشد، مقاومت کمتری در برابر عبور جریان از خود نشان می‌دهد؛ برای مثال، سیم سایز 16 در مقایسه با سیم سایز 24، دارای مقاومت بیشتری است. نحوه سیم‌ پیچی تاثیر بسزایی بر میزان گرمای اتلاف شده دارد. برای مثال، اگر در یک سیم‌پیچ 50 رشته سیم در کنار یکدیگر وجود داشته باشد، در مقایسه با زمانی که تنها یک رشته وجود دارد، شدت جریان کمتری از آنها عبور می‌کند.

پست مشابه: آموزش تصویری فیلرگیری موتورسیکلت به زبان ساده

 

معرفی نرم افزار اندرویدی آموزش سیم کشی موتورسیکلت:

یکی از نرم افزارهای آموزشی کاربردی، برنامه آموزش سیم کشی موتورسیکلت می باشد که 12/8 مگابایت حجم دارد. شما با دانلود و نصب این برنامه می توانید کلیه آموزشهای لازم را در این خصوص ببینید. برای دانلود این نرم افزار می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید و پس از آن در ادامه تصاویری از محیط کار این برنامه را مشاهده می نمایید.

 

سیم پیچی

توی این پک فوق العاده، سیم پیچی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! سیم پیچی رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 

 

لینک دانلود نرم افزار آموزش سیم کشی موتورسیکلت

نرم افزار آموزشی نرم افزار آموزشی نرم افزار آموزشی2

درست است که شما یک مکانیک و یا تعمیرکار نیستید اما شما بایستی چیزی فراتر از حداقل چیزها را در خصوص تعمیر موتور سیکلت بدانید تا چنانچه به دلیل یک ایراد کوچک در یک جاده بین راهی گیر افتادید! اینکه حداقل بدانید موتور سیکلت شما چه دردی دارد خود میتواند بسیار کمک کننده باشد. در آینده‌ای نه‌ چندان دور سهم خودروهای الکتریکی بدون شک بسیار بیش‌تر از خودروهای معمولی احتراق داخلی خواهد بود و تغییرات زیادی تا آن موقع اتفاق می‌افتد. در بخش نظرات می توانید پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

آموزش سیم کشی موتور سیکلت در 4 درس

 

 

 

 

حتماً بخوانید: دانلود بهترین کتاب رایگان آموزش تعمیر موتورسیکلت

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
چهارشنبه 3 مرداد 1403، ساعت 05:19