آموزش سیم کشی ساختمان با 14 درس رایگان

سیستم برق خانه شما یک سیستم پیچیده است و دانستن نحوه عملکرد آن کمک تان می کند تا صاحب خانه قدرتمند تری باشید. در برخی از مناطق به صاحب خانه بدون مجوز، اجازه
آموزش سیم کشی ساختمان با 14 درس رایگان

سیستم برق خانه شما یک سیستم پیچیده است و دانستن نحوه عملکرد آن کمک تان می کند تا صاحب خانه قدرتمند تری باشید. در برخی از مناطق به صاحب خانه بدون مجوز، اجازه سیم کشی داده نمی شود زیرا خطر آتش سوزی برق ناشی از سیم کشی معیوب وجود دارد. با این حال، هنوز هم می توان این کار را زیر نظر یک برق کار مجاز انجام داد.

نکات زیر چیز هایی است که باید به صورت مرحله ای هنگام سیم کشی خانه رعایت کنید.

10 نکته مهم قبل از شروع هر سیم کشی

قطعِ برق اولین قدمی است که باید قبل از هر گونه سیم کشی در خانه انجام دهید . از کنتور روی دیوار یا کنار در خانه، برق را قطع کنید. قبل از شروع هر کاری از بالا بودن فیوز مطمئن شوید.

 

سیم کشی برق ساختمان

توی این پک فوق العاده، سیم کشی برق ساختمان رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! سیم کشی برق ساختمان رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 

 

یک نمودار سیم کشی طراحی کنید که محل جعبه تقسیم و مسیر سیم ها به هر خروجی را نشان دهد.

ابتدا بلند ترین سیم ها را حتی اگر نمی خواهید فعلا از آن ها استفاده کنید، بکشید تا از هدر رفتن فضای لوله در دیوار ها جلوگیری کنید. هر سیم را از طبقه بالا شروع کنید و آن را تا زیرزمین بکشید. در این صورت لازم نیست از نردبان برای بالا بردن سیم بین طبقات استفاده کنید.

همچنین باید حداقل 30 سانتیمتر سیم اضافی در هر طرف باقی بگذارید تا در صورت نیاز بعدا وسایل را جا به جا کنید.

پول در بیارید: 8 کار فوق العاده برای انجام در منزل توسط آقایان

مطمئن شوید که متوجه شده اید کدام سیم رنگی باید به کجا وصل شود. هدف جلوگیری از برق گرفتگی و اطمینان از ایمن بودن سیم کشی خانه شما است . هنگام نصب سیم ها، باید قسمت های کابل برق که از روکش بیرونی و قسمت های داخلی غیر فلزی تشکیل شده را بشناسید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

مشخص کنید که چند پریز و کلید باید در یک مدار قرار داشته باشند . معمولا شش پریز در هر مدار 110 ولت برای محل نشیمن توصیه می شود در صورتی که برای هر مدار آشپزخانه یعنی جایی که وسایل برقی با توان بیشتری استفاده می شود ، فقط باید دو پریز استاندارد وجود داشته باشد.

قبل از سوراخ کردن، مطمئن شوید که در طرف دیگر دیوار یا کف چه چیزی وجود دارد تا از سوراخ شدن سیم‌ های برق، داک کشی یا لوله‌ های آب جلوگیری شود. با یک مته به اندازه پایه های میخ های دوپا که سیم را ثابت نگه می دارند، سوراخ ایجاد کنید. هر چه پریز های بیشتری داشته باشید ، خانه شما امن تر است.

جعبه کلید های قطع کن تان را جایی قرار دهید که در آینده به راحتی به آن دسترسی داشته باشید . مکانی در زیرزمین یا یک اتاق ابزار مطلوب است.

یه مهارت پول ساز: یادگیری تعمیرات موبایل با 20 درس رایگان (صفر تا صد)

هنگام سیم کشی خانه، رول سیم را در کنار جعبه قطع کن قرار دهید و سیم را مطابق نمودار تان به نزدیک ترین پریز یا کلید مخصوص هر مدار بکشید. همچنین می توانید سیم ها را مستقیما از داخل جعبه عبور دهید.

برای برداشتن پوشش پلاستیکی بیرونی از انتهای سیم ها از سیم کش استفاده کنید و آن ها را طبق دستور العمل روی جعبه به هر خروجی ، وسیله روشنایی یا کلید وصل کنید.

مدار های جداگانه ای را برای هر مجموعه سیم کشی راه اندازی کنید. مدار ها باید با آمپر سیم و وسیله ای که قرار است به پریز وصل شود ، مطابقت داشته باشند.

قبل از بسته شدن و پایان دادن به کار، همه چیز را بررسی کنید ! اتصالات را چک شوید تا ببینید ایمن هستند یا خیر. فیوز را فعال کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی انجام شده و حادثه ای پیش نخواهد آمد. همچنین، روکش ها را با یک تستر ولتاژ بررسی کنید تا مطمئن شوید که برق ندارند . از عایق های مناسب هم به خاطر عمر طولانی ترشان استفاده کنید.

دروس آموزش سیم کشی ساختمان

 

 

 

 

 

دنبال یادگیری اصولی، سریع و خودآموز سیم کشی ساختمان هستید؟

بهترین بسته آموزش سیم کشی ساختمان در ایران به زبان فارسی و کاملا حرفه ای و کامل:

پک آموزش سیم کشی ساختمان

 

 

 

 

 

 

 

حتما یاد بگیرید: 44 مهارت که هر مرد و زنی باید بلد باشند

سیم کشی خانه کار غیر ممکنی نیست، اما باید با یک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمام مقررات رعایت شده است و همچنین ایمنی شما هم تضمین می شود !

دنبال یادگیری اصولی، سریع و خودآموز سیم کشی ساختمان هستید؟

بهترین بسته آموزش سیم کشی ساختمان در ایران به زبان فارسی و کاملا حرفه ای و کامل:

پک آموزش سیم کشی ساختمان

 

یه مطلب جالب: چه چیزی مار را فراری می دهد؟

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
چهارشنبه 3 مرداد 1403، ساعت 05:47