پرسودترین پرورش های گلخانه ای در ایران کدامند؟ کدام یک راحت تر است؟

در این پست پرسودترین پرورش های گلخانه ای در ایران را به شما معرفی می کنیم و خواهیم گفت که کدام یک راحت تر است تا شغلی پرسود و کم ریسک داشته باشید.
پرسودترین پرورش های گلخانه ای در ایران کدامند؟ کدام یک راحت تر است؟

در این پست پرسودترین پرورش های گلخانه ای در ایران را به شما معرفی می کنیم و خواهیم گفت که کدام یک راحت تر است تا شغلی پرسود و کم ریسک داشته باشید.

همانگونه که در معرفی 12 کار فوق العاده برای انجام در منزل توسط آقایان (کاملا درآمدزا) هم گفتیم، پرسودترین پرورش های گلخانه ای در ایران آنهایی هستند که هنوز به قول معروف دست زیادی در آنها نیامده است و تولیدکنندگان بازار را اشباع نکرده اند و کار راحتی هم هست:

 پرورش قارچ                             خرید بسته آموزشی       یادگیری اولیه رایگان   

 

لذت باغبانی

توی این پک فوق العاده،لذت باغبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! لذت باغبانی رو سریع یاد بگیر گلخونه خودتو راه بنداز یا حتی پول در بیار!

 

 پرورش توت فرنگی                     خرید بسته آموزشی       یادگیری اولیه رایگان   

 پرورش زعفران                           خرید بسته آموزشی       یادگیری اولیه رایگان  

 پرورش خیار                              خرید بسته آموزشی       یادگیری اولیه رایگان  

 پرورش سبزیجات و گیاهان دارویی   خرید بسته آموزشی       یادگیری اولیه رایگان  

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

پرورش های دیگر

 

کشت گلخانه ای

1- پرورش قارچ

به نقل از عصر ایران می خوانیم که: به گفته حبیب الله عظیمی، برای فعالیت تنها دو سالن تولید و پرورش قارچ، نیاز به یک سیستم سرمایشی با قیمتی حدود 15 میلیون تومان است ضمن اینکه، تجهیزات دیگری هم برای پرورش قارچ مورد نیاز است که حجم سرمایه گذاری در زمینه قارچ را افزایش می دهد.
این فعال حوزه تولید قارچ، معتقد است که علاقه مندان به تولید قارچ برای آغاز به کار باید به دنبال تاسیس کارخانه هایی با ظرفیت بالای 200 تن کمپوست(بستررویش قارچ) باشند تا فعالیت آنها به صرفه باشد.

درواقع برای کارخانه ای با ظرفیت 200 تن کمپوست نیاز به زمینی با وسعت 2 هزار متر مربع است که پیشنهاد می شود کارخانه در زمینی با مساحت 4 هزار مترمربع تاسیس شود تا امکان توسعه کارخانه در سال های آینده وجود داشته باشد.

علاوه بر زمینی با وسعت زیاد، کارخانه باید چاه آب یا حقابه داشته باشد که با در نظرگرفتن این شرایط، برای آغاز به کار و فعالیت در حوزه تولید قارچ باید سرمایه ای در حدود 2 میلیارد تومان داشته باشید. وزارت جهاد کشاورزی، مجوز آغاز به کار سالن های تولید قارچ 200 تنی را می دهد اما براساس آمار به دست آمده از کارگاه های تولید قارچ، صرفه اقتصادی در سالن های با ظرفیت 475 تا 500 تن است و تولید قارچ با ظرفیت کمتر، چندان به صرفه نیست. برای کسب اطلاعات دقیق تر و قیمت های به روزتر حتما به جهاد کشاورزی مراجعه کنید.

2- پرورش توت فرنگی

از خبرگزاری میزان داریم: زمانی که درخواست وام خود را به مسئولان کمیته امداد ارائه کردم، مشاوره هایی به من ارائه شد و پس از آن 7 میلیون تومان وام دریافت کردم البته آن زمان 200 هزار تومان از این پول به عنوان کارمزد کسر شد و خاطرم هست که کارم را با 6 میلیون و 800 هزار تومان آغاز کردم.

مولایی در پاسخ به این پرسش که آیا آن زمان نسبت به خرید و یا اجاره زمین اقدام کردید یا خیر؟، می گوید: خوشبختانه قطعه زمینی به مساحت هزار و 500 متر را در اختیار داشتم و مجبور نبودم بابت اجاره و یا خرید زمین هزینه ای پرداخت کنم. کار خودم را در این زمین آغاز کردم و اکنون موفق شده ام، زمین زیر کشت را به 3 گلخانه با مساحتی بیش از 7 هزار متر مربع ارتقا دهم.

این مددجوی خودکفا شده کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص درآمد حال حاضر خود از کشت توت فرنگی می گوید: میزان محصولمان با توجه به وضعیت آب و هوا متفاوت است. اما در هر بار حدود 200 تا 300 کیلوگرم محصول برداشت می کنیم. سود درآمد حاصل از هر کشت‌مان نیز حدود 30 میلیون تومان است. دقت کنید که حتما برای دریافت قیمت های جدیدتر کاشت توت فرنگی با اداره های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی مشورت کنید.

3- پرورش زعفران

زعفران یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای است هرچند نیاز به زمین زیادی دارد. زعفران کار نمونه از شهرستان خمین گفت: زعفران کاری را با کاشت دو هزار مترمربع شروع کردم و امسال در ۱۵ هزار مترمربع از زمین هایم، این محصول را کاشته‌ام چرا که ۹۰ درصد از درآمد حاصل فروش این محصول، سود است.

4- پرورش خیار گلخانه ای

او دو بار در سال کشت خیار می‌کند. قیمت حدودی هر کیلو خیار برای خریدار عمده 2000 تومان است که بین 700 تا 900 تومان آن سود است و آنطور که می‌گوید سالانه بین 25 تا 27 میلیون تومان سود خالص از کار گلخانه عایدش می‌شود. پدر و همسرش در کارهای گلخانه کمکش می‌کنند.

5-  پرورش سبزیجات و گیاهان دارویی

حتما از قیمت سبزی خوردنی آگاه هستید. قیمت هر کیلو سبزی کمتر از 5000 تومان نیست، شما می توانید با کشت سبزیجات در حیاط منزل سهمی هرچند کوچک ولی موثر در این بازار داشته باشید.

شما باید با گیاهی که متعلق به خانواده سالاد است شروع کنید. تقریبا همه سبزی های برگ دار به یک شیوه رشد می کنند. قبل از شروع کار باید در مورد رشد سبزی های برگ دار اطلاعات داشته باشید. این سبزی ها می توانند یک منبع بزرگ درامد برای شما باشند، اما اگر کمی بیشتر فکر کنید می بینید که پرورش گیاهان دارویی درآمدش از این هم بیشتر است.

حتما این پست را بخوانید! 12 تااز بهترین گیاهان دارویی که باید درآپارتمان یا گلخانه پرورش دهید!

6- پرورش های دیگر

پرورش های دیگری که به شما توصیه می کنیم کمی ریسک دار هستند و شاید پرورش آنها کمی سخت تر باشد. شامل

نکته: جهت فروش محصول خود می توانید برای شروع کار از همسایه ها و اقوام استفاده کنید و یا آگهی های برنامه دیوار یا وب سایت های پخش آگهی یا کانال های تلگرام استفاده کنید.

این ها در حال حاضر پرسودترین وراحت ترین پرورش های گلخانه ای می باشند که ما سراغ داریم. اگر شما هم نظری در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 23:43