هر آنچه درباره پرورش شترمرغ باید بدانید+ دستگاه، هزینه و درآمد

در این پست به شما نحوه راه اندازی یک مزرعه یا مرکز پرورش شترمرغ را بصورت اصولی آموزش می دهیم. همچنین یک نمونه از یک طرح تجاری موفق در این زمینه را مشاهده می
هر آنچه درباره پرورش شترمرغ باید بدانید+ دستگاه، هزینه و درآمد

در این پست به شما نحوه راه اندازی یک مزرعه یا مرکز پرورش شترمرغ را بصورت اصولی آموزش می دهیم. همچنین یک نمونه از یک طرح تجاری موفق در این زمینه را مشاهده می کنید.

بخش اول-6 اصل راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ

1-دریافت مجوز : در ابتدا شما باید کسب و کار خود را ثبت کرده و مجوزهای لازم جهت راه اندازی مزرعه ی پرورش شترمرغ را دریافت کنید.همچنین شما باید پلن راه اندازی کسب وکار خود را برنامه ریزی کرده و تمامی قوانین و مقررات مرتبط با پرورش شتر مرغ در منطقه ی خود نظیر مقررات صادرات و واردات را به خوبی مطالعه کنید. برای دریافت نحوه گرفتن مجوز کلیک کنید.

2-موقعیت (جا): شترمرغ ها دونده های بسیار سریعی هستند.انها علاقه ی شدیدی به دویدن دارن از این رو شما باید منطقه ی وسیعی و با مساحت بالایی را برای زندگی و تولید مثل انها فراهم کنید ودورتا دور زمین را با قفس(قفس حفاظ)محافظت کنید تا از فرار کردن و خارج شدن انها از پرورشگاه جلوگیری کنید.

 

شترمرغ

توی این پک فوق العاده، روش پرورش شترمرغ رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش شترمرغ اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

3-تولید مثل: به دلیل هزینه های بالای اه اندازی پرورش شتر مرغ به همگان پیشنهاد میشود که برای شروع پرورشگاهی با مقیاس کم طراحی کنید شما باید حداقل با یک شتر مرغ نر و یک شتر مرغ ماده کار خود را شروع کنید.با توجه به سطح بالایی از تولیدات محصولات شتر مرغ شما باید سهم خود را در کمترین زمان ممکن در دست گیرید.بنابرین شما از شروع کسب و کار کوچک نباید واهمه ای داشته باشید.

در حال غذا دادن به شترمرغ

4-تغذیه: شما می توانید از میوه ها دانه ها ,برگها,گیاهان غده ای و هرنوع از حیوانات ریز جثه جهت تغذیه شترمرغ های خود استفاده کنید.شما همچنین می توانید از غذاهای اماده ی مخصوص شترمرغ جهت رشد و پربار بودن و با کیفیت بودن محصولات و شترمرغ های خود بهره گیرند. پی دی اف آموزش کامل نحوه تغذیه شترمرغ

5-بهداشت و درمان: در واقع شترمرغ ها دارای سیستم ایمنی و دفاعی بسیار قوی هستند واحتمال کمی دارد که دچار بیماری شود در صورت در دسترس نبودن دامپزشک جهت انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی به سلامت آنها خللی ورد نمیشود و شما می توانید اطمینان داشته باشید که هزینه ای که جهت درمان آنها لازم است را جزو درآمد های خود به شمار آورید .

6-کسب اطلاعات به روز: پرورش شتر مرغ ها یک تجارت خاص است و همانند مزارع پرورش سایر حیوانات نیست و به عنوان یک پرورش دهنده و شروع کننده شما ممکن است با موقعیت های گیج کننده و غیر قابل پیش بینی مواجه شوید.به همین علت است که برای موفقیت به عنوان یک پرورش دهنده ی شتر مرغ دسترسی به اطلاعات بروز احتیاج است.شما باید در نظر داشته باشید که به انجمن های پرورش شترمرغ در اینترنت بپیوندید.فیلم های اموزشی و مرتبط در یوتیوپ را نگاه کنید و به انجمن ها و گروه های پرورش شتر مرغ وجود دارد شما میتوانید از اطلاعات و تجارب بی انتها و بدون محدودیت دیگر پرورش دهندگان بهره گیرید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

مزرعه شترمرغ

بخش دوم– ۶ مزیت پرورش شترمرغ:

ابتدا میخواهم قبل از اینکه به بیان چگونگی راه اندازی یک مزرعه ی پرورش شترمرغ بپردازیم تعدادی از مزایای پرورش شتر مرغ را بیان کنیم.

1-سوددهی: من قبلا اشاره کرده ام که تخم شترمرغ ها را میتوان به بیش از چند هزارتومان به فروش رساند.حالا تصور کنید که شما بتوانید تعداد ۱۰عدد تخم مرغ را در یک ماه به فروش برسانید.این یک تقریب و براورد محتاطانه به نسبت میزان محبوبیت این محصولات است. همچنین یک شترمرغ زنده تا چند میلیون تومان به فروش میرسد که این یک مبلغ بسیار زیاد است.

2-بازدهی بالا به نسبت سرمایه گذاری : شما میتوانید سرمایه ی اولیه ی خود را در پرورش شتر مرغ به نسبت سایر حیوانات نظیر پرورش خوک و یا گاو سریعتر بدست اورید.یک شترمرغ ساده به تنهایی میتواند ۴۰تخم در سال بگذارد و در طی ۱۴ماه جوجه ها می توانند وزن و سایز اقتصادی خود را بدست اورند.

3-تولید فراورده های گوشتی: بسیاری از مردم نمی دانند که فراورده های گوشتی شترمرغ بسیار بیشتر از فراورده های گوشت گاو است.

4-چرم: یک شتر مرغ می تواند به تنهایی ۵۰مترمربع چرم تولید کنید که این محصول جدایی از گوشت با سود بالا به فروش می رسند.

5-پرها : پر شتر مرغ در بین طراحان و طراحان دکوراسیون تولید کنندگان مبلمان و هنرمندان تقاضای بسیار زیادی دارد.یک شترمرغ می تواند ۳۶کیلو گرم پر تولید کند.

6-رشد و پرورش آسان : شما ممکن است تصور داشته باشید که ان ها ممکن است فقط بر اساس محصولات تولیدشان سوداور باشند.و پرورش اتها بسیار سخت و دشوار باشد اما این تصور دور از واقعیت است.در واقع همانقدر که پرورش شتر مرغ پرمنفعت است همان میزان اسان و راحت است.تمام ان چیزی که شما برای پرورش شتر مرغ نیاز دارید عبارت از فضای کافی »تغذیه ی کافی و مراقبت های بهداشتی. بعنوان مثال ویدیوی زیر را تماشا کنید:

بخش سوم– بازاریابی شترمرغ

این اطلاعات محلی برای افرادی است که بدنبال راه اندازی مزرعه ی پرورش شتر مرغ هستند. باید بدانید که چگونه مزرعه ی پرورش شتر مرغ شما میتواند برای شما درامدزایی کند.

شترمرغ ها جهت مصارف مختلف استفاده میشوند و این به این معناست که چنین منبع درامد می تواند برای شما به همراه داشته باشد.

بخش چهارم– پی دی اف های آموزشی

در این قسمت جزوه پی دی اف آموزش کامل پرورش شترمرغ را برای دانلود در اختیار شما قرار می دهیم:

دانلود جزوه نکات مهم در پرورش شترمرغ

باز هم هرگونه سوالی درباره پرورش شترمرغ دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 18:16