بهترین زعفران چیست و قیمت یک مثقال زعفران چقدر است؟ (جدیدترین قیمت)

کشور ایران بزرگترین تولید کننده زعفران مرغوب و استاندارد در جهان می باشد که از این نظر ارزآوری خوبی برای کشور دارد. در ادامه با بهترین نوع زعفران و قیمت آن
بهترین زعفران چیست و قیمت یک مثقال زعفران چقدر است؟ (جدیدترین قیمت)

کشور ایران بزرگترین تولید کننده زعفران مرغوب و استاندارد در جهان می باشد که از این نظر ارزآوری خوبی برای کشور دارد. در ادامه با بهترین نوع زعفران و قیمت آن بیشترآشنا می شوید.

مقدمه:

عطر و طعم دلپذیر و خواص فوق العاده مفید زعفران باعث شده تا نام طلای سرخ را بر آن بگذارند. ارزش این طلای سرخ تا حدی است که قیمت آن مانند طلای واقعی در نوسان لحظه ای است. شاید همین موضوع هم باعث شده که در سالهای اخیر خیلی ها به دنبال کشت و پرورش آن باشند. زعفران در ایران 3 نوع اصلی دارد به نام های زعفران پوشال، دسته و سرگل. این زعفران های ایرانی بصورت فله ای و بسته بندی شده به سایر کشورها صادر می شود.

فیلم فواید زعفران – خواص زعفران:

 

مطلب کاربردی: همه جیز درباره بازار فروش و سود حاصل از کشت زعفران در ایران

عکسبهترین نوع زعفران در ایران کدام است و در چه منطقه ای کشت می شود؟

تقریبا در اکثر شهرهای ایران زعفران کشت می شود اما در حال حاضر زعفران قاین یک برند جهانی و شناخته شده است و همین سبب می‌شود در بسیاری از جاهای ایران که زعفران کشت می‌شود، با برند قاین بسته‌بندی شده و به فروش برسد. کشت زعفران در قاین و دیگر شهرهای استان خراسان جنوبی به عنوان منبع اصلی درآمد ساکنان این شهرها شناخته می‌شود و سال‌ها است که در این زمینه مشغول هستند و از این راه کسب معاش می‌کنند. در سال‌های گذشته تورهایی در این استان در زمینه گردشگری زعفران برپا شد. این تورها به قصد آشنایی گردشگران با منطقه و زعفران این استان بود که استقبال قابل توجهی از آن شد. ایران از طریق صدور زعفران این شهرها مقام اول صادرکننده زعفران را در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

 

زعفران

توی این پک فوق العاده، روش پرورش زعفران رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش زعفران اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!

 

زعفران6

کشت زعفران در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی از جمله زاوه، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد، باخزر، گناباد، نیشابور، بجستان رایج است و این استان مقام اول کشت زعفران را به خود اختصاص داده است. در استان خراسان جنوبی نیز شهرستان‌های قاینات، فردوس، بشرویه و بیرجند را می‌توان نام برد. استان خراسان جنوبی بعد از استان خراسان رضوی دومین مقام در کشت زعفران ایران را دارد. از لحاظ کیفیت زعفران استان خراسان جنوبی اول است، اما در زمینه کمیت دومین منطقه بعد از خراسان رضوی محسوب می‌شود. بعد از استان خراسان می‌توان به استان‌های کرمان، لرستان، فارس و.. اشاره کرد که به تازگی در زمینه کشت زعفران فعال شده‌اند.

عکسقیمت زعفران:

هرچقدر زعفران درشت تر باشد و میزان سفیدی یا خامه موجود در آن کمتر باشد، طبیعتاً قیمت بالاتری هم دارد.

از آنجایی که هر مثقال زعفران حدود 4.680 گرم وزن دارد، قیمت یک مثقال زعفران سرگل ممتاز در فروشگاه اینترنتی زعفران اصل قائنات برابر با 48,500 تومان می باشد.

عکسانواع زعفران:

با توجه به اینکه زعفران هم مانند خیلی از گیاهان و محصولات کشاورزی دیگر انواع مختلفی دارد که از نظر کیفیت با هم متفاوتند و به تناسب همین کیفیت هم قیمت آنها فرق می کند. البته این نکته را هم بدانید که کیفیت زعفران را درصد وجود کلاله ها تعیین می کند. اگر بخواهیم از نظر کیفیت، زعفران را تقسیم بندی کنیم، این تقسیم بندی به ترتیب عبارت است از: زعفران سوپرنگین، زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

حتماً بخوانید: آموزش تصویری نحوه و شرایط کشت زعفران برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن

عکس تشخیص زعفران اصلی و تقلبی:

این سؤال خیلی از کاربران است که چگونه زعفران اصلی را از نوع تقلبی آن تشخیص دهیم. زعفران خوب و خالص را می توان از طریق رنگ و بو تشخیص داد. رنگ زعفران مرغوب، زرد مایل به نارنجی قرمز است. در ضمن زعفران بوی بسیار مطبوع و نافذی دارد به طوری که هر چه بوی زعفران بیشتر باشد، یعنی تازه تر است. نباید فراموش کرد که بوی کم نشانه کهنه بودن زعفران یا خالص نبودن آن است.

چنانچه سؤالی درمورد زعفران و انواع آن دارید در بخش نظرات از ما بپرسید تا به آن پاسخ دهیم.

منبع: هنر فردی
هنر فردی
رایگان
دریافت فایل
پنج‌شنبه 30 فروردین 1403، ساعت 17:49